OFPOF

Saç Dökülmesini Durduran Bitkisel Formül

-
1.4b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Saç Dökülmesini Durduran Bitkisel Formül
2.432 izlenme
Ofpofer
-

Erkeklerin korkulu rüyası olan saç dökülmesi, etkisi kanıtlanmış bitkisel formülle son buluyor...

Şüphe götürmez bir gerçektir ki erkeklerin en büyük kozmetik sorunlarının başında saç dökülmesi gelmektedir. Genetik yatkınlıklar yetmezmiş gibi birde kullanılan saç şekilledirici kimyasal ürünler, düzleştiriciler ve fön makineleri var olan dökülme sürecini bir hayli hızlandırmaktadır. Bu dertten müzdarip olan erkekler ise dökülmenin önüne geçebilmek için piyasada bulabildiği birçok ürünü gözü kapalı kullanıyor hatta bazen bunun için bütçesini aşmaya bile cesaret edebiliyor. Çünkü bilindiği üzere SAÇ erkeğin en önemli aksesuarını oluşturur.

Doğada her zaman çözüm vardır...

Saç Dökülmesini Durduran Bitkisel Formül

Çoğu zaman hiç fark etmesekte içinde yaşadığımız doğa aynı zamanda geniş ve etkili bir eczanedir ve deva olamayacağı hastalık yok denecek kadar azdır.

Bu bağlamda saç dökülmesinin engellenmesi ve yeni saç oluşumunun desteklenmesi için binlerce yıldır etkili olduğuna inanılan ve günümüz labratuvar çalışmaları ile etkisi kanıtlanmış bazı bitkileri ve kullanılış şeklini paylaşmak birçok erkeğe çare olacaktır.

Domates Tohumu Yağı

Domates Tohumu Yağı

İçinde barındırdığı likopen ve asitik özelliği ile saç dersini yenileyici ve saç kökü oluşumunu destekleyici etkileri vardır.

Pirinç Kepeği Yağı

Pirinç Kepeği Yağı

Cilt ve saç sorunlarında kullanılan etkisi kanıtlanmış ve saç köklerinin ihtiyaç duyacağı  magnezyum, fosfor, B 1-2-3 vitamini, kalsiyum, E vitamini gibi birçok bileşen barındırır.

Çörek Otu

Çörek Otu

Dini kitap ve hadislerde bile kendine yer bulan çörek otu  nigellon, timokinon, linoleik asit, oleik asit, palmitik asit, kalsiyum, demir, çinko, sodyum, potasyum, bakır, fostor, magnezyum, selenyum, fosfor, A, B ve C vitamini içerir ve birçok hastalık için kullanımı mevcuttur. Ayrıca DHT (Dihidrotestostero ) adı verilen aktif testesteron hormonunu baskılamaktadır.

Isırgan Tohumu Yağı

Isırgan Tohumu Yağı

Isırgan zaman zaman medyaya haber olan popüler bitkiler arasındadır. Birçok hastalığa şifa olduğu gibi saç dökülmesine yol açan DTH maddesini baskılayarak dökülmenin gerçekleşmesini önlemektedir.

Çam Terebentin

Çam Terebentin

saç problemleri için kullanılan özellikle daha canlı, güçlü ve parlak görünmesini sağlayan ve saç dökülmesini durduran terenbentin; çam ağacının gövdesinden sızan reçineden yapılmaktadır.

Nasıl kullanılmalı?

Nasıl kullanılmalı?

Beş bitki yağının her birinden 10 damla (yaklaşık 1 çay kaşığı) bir yumurta sarısına (tercihen organik) dökülüp iyice karıştırıldıktan sonra saça ve saç diplerini iyice sürülmeli ve en az 30 dakika en fazla 3 saat saçta tutulduktan sonra normal şekilde yıkanmalıdır. Yıkamak için doğal şampuan yada sabunların kullanılması elbette daha faydalı olacaktır. Bir aylık kullanım ile saç dökülmenizin durduğuna hatta yeni saçların çıktığına şahit olacaksınız.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.