OFPOF

Sabah Uyku Problemi mi Çekiyorsunuz? Uyku Sizin İçin Önemliyse Bu Yazı İşinize Yarayabilir

-
4.4b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sabah Uyku Problemi mi Çekiyorsunuz? Uyku Sizin İçin Önemliyse Bu Yazı İşinize Yarayabilir
24.805 izlenme
Ofpofer
-

Sabah uykusu denen bir şey vardır, birde erken kalkma zorunluluğu. Sizlere bu yazımızda uyku nasıl alınır onu anlatacağız.

1. Yanlış alarm stili

Yanlış alarm stili

Eğer bu şekilde bir alarm kuruyorsanız bu yanlıştır. Öncelikle alarmınızı kurarken kalkmanız gereken saatten her zaman 15 hatta belkide 20, 25 dakika daha erkene kurun. 

2. Doğru alarm stili

Doğru alarm stili

Tek bir alarm ve 15 dakika erken kalkmak. İnanın buna değecek. Sürekli alarm ertelemek, dakika başı defalarca alarm kurmak aslında çok yanlış. Sürekli bölünen 2 dakikada bir kalkıp tekrar yatmak yerine algoritmanızı iyi yapıp hazırlanıcağınız ve evden çıkmanız gereken vakitten 15, 20 dakika önceye alarm kurarsanız birazdan o vakiti çok güzel değerlendireceğiz.

3. Otobüsü kaçırmak istemeyiz.

Otobüsü kaçırmak istemeyiz.

Otobüse yetişeceğiniz saate veya evden çıkmanız gereken saate tekrardan ve son kez alarm kurmayı unutmayın. O şekilde uyuyakalıp geç kalmak istemezsiniz. Gece yatmadan önce her şeyinizi hazırlayın. Giyeceklerinizi belirleyin ve hazırlayın.

4. Başarıya giden yol

Başarıya giden yol

Bu aşamaları eğer uygularsanız sürekli bölünen ve sizi çıldırtacak alarmlardan kurtulmuş, rüya bile görebileceğiniz 20, 25 dakikaya sahip olacaksınız. Bu süreyi uzatmak sizin elinizde. Tek yapmanız gereken tek bir alarmla kalkıp, hazırlandığınız gibi yerinize geri dönmek.

5. Imm bu yanlış..

Imm bu yanlış..

Böyle olmak istemeyiz dimi. Kesinlikle bnde öyle düşünüyordum. Aksatmayın, ertelemeyin, mutlaka alarm çaldığı gibi kalkın. Geceden hazırladıklarınızı giyin ve hazır bi şekilde kapının kenarına bırakın. Saçınız, dişiniz gibi küçük detayları hallettiğiniz de yarım saat erken kalktığımızı varsayarsak elimizde yaklaşık 25, 30 dakikamız olacak.

6. Alarm bizi değil biz onu kontol edelim.

Alarm bizi değil biz onu kontol edelim.

Kıyafetlerimizi giyip tamamen hazırlandığımıza göre sıcak yatağımıza geri dönebiliriz. Hızlı bir şekilde yorganın altına girin ve uykunuza kaldığı yerden devam edin. Eğer otobüsle yolculuk ediyorsanız otobüs saatleri uygulamasını indirip otobüsün ne zaman geleceğine oradan bakabilirsiniz. 

7. Alarmsız uykular..

Alarmsız uykular..

İyi uykular dilerim. Başka yazılarımda görüşmek üzere. Kendinize iyi bakın.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.