OFPOF

Panik Atak ve Depresyonda da Kullanılan Refleksoloji'nin Sağlığımız İçin 10 Faydası

-
783
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Panik Atak ve Depresyonda da Kullanılan Refleksoloji'nin Sağlığımız İçin 10 Faydası
2.402 izlenme
-

Düzenli yaptırılan refleksolojinin hem psikolojik hem de fizyolojik birçok faydaları mevcut...

Ayaklarımıza çok iş düşse de vücudumuzun en az şımarık organı olduklarını söyleyebiliriz. Ayaklarınızı daha güçlü ve esnek tutabilmek için biraz şımartmanız genel sağlığınız için oldukça faydalı aslında. Sağlığın muhafazası ve rehabilitasyonu için çok eski zamanlardan beri kullanılan bir teknik olan refleksoloji, dünya sağlık Örgütü tarafınan “tamamlayıcı tıp” olarak tanınmış çok faydalı bir terapi.

Düzenli yaptırılan refleksolojinin hem psikolojik hem de fizyolojik birçok faydaları mevcut. Refleksoloji, vücudun çeşitli organ ve bezlerinin ayaklar üzerinde refleks noktaları olduğu prensibine dayanan antik bir şifa uygulamasıdır. Bu noktalar, ayak tabanı, ayak üstü, bilekler ve yan kısımlarda bulunmaktadır. Refleksoloji bu bölgelere manuel tekniklerle basınç uygulaması yapılarak gerçekleştirilir. Ayaklardaki bu özel bölgelere uygulanan basınç, beynimizin ilgili bölgesinin uyarılması ve kendi kendini tedavi mekanizmasının aktif hale getirilmesini hedefler.

Refleksoloji'nin Faydaları

1. Güzel Bir Uyku

Güzel Bir Uyku

Gün içinde yaptırdığınız refleksoloji, akşam kaliteli bir uyku için yardımcı olacaktır. Yatıştırıcı ve rahatlatıcı özelliği olan refleksoloji, kan dolaşımını artırarak ve sinirleri gevşeterek vücudun ve zihnin rahatlamasını sağlar. Bunlar da dinlendirici bir uykuya vücudu teşvik eder.

Haftada iki seans alınan refleksoloji ile anksiyete ve stres şikayetleriniz azaltılabilir ve bu gibi rahatsızlıklarla karşılaşma riskiniz ciddi oranda ortadan kalkar.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.