OFPOF

Neredeyse Her Gün Yaptığımız Sağlığımıza Zarar Veren 7 Alışkanlık

-
32.4b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Neredeyse Her Gün Yaptığımız Sağlığımıza Zarar Veren 7 Alışkanlık
0 izlenme
-

Bazı alışkanlıklarımız farkında olmasak bile sağlığımıza zarar veriyor, eğer bunlardan birini yapıyorsanız yapmayı bırakmanız sizin için iyi olacaktır

1. Hapşırırken tutmak

Hapşırırken tutmak

Hapşırırken engel olmak beynimize giden damarlarda büyük bir basınç oluşturur. Bunu yapmak baş ağrısına, damarların zarar görmesine, duyma problemlerine yol açabilir. 

2. Çok fazla parfüm sıkmak

Çok fazla parfüm sıkmak

Parfümler kimyasal bileşenler içerdiği için çok fazla kullanmak alerjik reaksiyonlara neden olabilir, astımı olan birini kötü etkileyebilir. Cilde sıkılan parfümler ciltte ve gözlerde alerjik tepkiler oluşmasına neden olabilir.

3. Yiyecekleri plastik kutularda saklamak

Yiyecekleri plastik kutularda saklamak

Bazı plastik kutular, özellikle kalitesiz olanlar, esnekliklerini korumaları için zararlı kimyasal maddeler içerirler. Bu kimyasal bileşenler kutunun içinde uzun süre duran yiyeceğe geçebilir. Bunları kullanmak yerine cam veya seramikten yapılmış kutuları kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

4. Yemekten hemen sonra dişleri fırçalamak

Yemekten hemen sonra dişleri fırçalamak

Yemekten sonra dişleri fırçalamak dişler için faydalı olsa da bunu yemekten hemen sonra yapmanın zararlı olduğu ortaya çıktı. yemek yedikten hemen sonra dişlerin üstünde biriken asit tabakası fırçalamayla dişlerin dentin tabakasına işleyip zarar verebiliyor. Bunun yerine dişleri yemekten en az yarım saat sonra fırçalamak daha iyi.

5. Çok sık antibakteriyel sabun kullanmak

Çok sık antibakteriyel sabun kullanmak

Cildimizde zararlı olduğu kadar yararlı mikroorganizmalar da yaşar. Bu yararlı bakteriler, cildimizde zararlı bakterilerin üremelerini önler. Çok sık antibakteriyel sabun kullanmak zararlı bakterileri öldürdüğü kadar cildimizdeki yararlı bakterileri de öldürdüğü için iyi değildir.

6. Çok sıkı pantolon giymek

Çok sıkı pantolon giymek

Şık olsa da çok sıkı pantolon giymek deriye yakın olan sinirleri ve damarları çok fazla sıkıştırdığından sağlığımız için zararlı olabilir. Giyilen pantolon mutlaka kan akışını engellemeyecek kadar bol olmalıdır.

7. Çok fazla meyve suyu içmek

Çok fazla meyve suyu içmek

Normalde 1 ya da 2 portakal yediğimizde midemiz dolar ve doygunluk hissiyle başka portakal yiyemeyiz. Ancak suyu sıkıldığı zaman çok daha fazla portakal tüketmiş oluruz çünkü doygunluk hissetmeyiz. Bu da vücudumuza çok fazla şeker almamız anlamına gelir ve fazla şeker çoğu kişi için zararlı olabilir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.