OFPOF

Mutlu Bir Hayat Sürmek İçin...

-
564
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Mutlu Bir Hayat Sürmek İçin...
438 izlenme
Ofpofer
-

Bu yazımızda size; mutlu bir yaşam sürebilmek için yapmanız ve yapmamanız gereken şeyleri anlatacağız.

Herkes mutlu bir yaşam sürmek ister ama gerek iş , gerek aile , gerek özel hayatla ilgili sorunlarımızı düşünüp durmak , bu sorunların üzerine yoğunlaşmak refah içinde yaşamamıza pek izin vermez. Yapmamız gereken sorunlarımızı boşvermek ya da onları ertelemek olmayacak tabi ki.. Onları küçümseyip çözebileceğimize inanmamız gerekli.

1. Söylediklerine dikkat et

Söylediklerine dikkat et

Bilinçaltımız söylediklerimize düşündüklerimizden daha hızlı tepki verir.Çevremizdekilere durmadan hayatımızın olumsuz yönlerinden bahsediyorsak daha çok olumsuz olayı hayatımıza çekmiş oluruz. Örneğin; ailenize patronunuzun durmadan sizi azarladığını, sizi çok tedirgin ettiğini söylemek yerine onun ne kadar sakin, güleryüzlü, rica eden , taktir eden bir patron olduğundan bahsederseniz sonraki günler için istediğinize daha yakın bir iş ortamını kendinize çekmeye başlarsınız.güzel şeylerden bahset ki güzel bir hayat sür.

2. Olumlu cümleler kullan

Olumlu cümleler kullan

"Hasta olmuyorum" yerine "Sağlıklıyım" , "Korkmuyorum" yerine "Cesurum" , "Bu sınavdan kalmayacağım" yerine "Bu sınavı geçeceğim" deyin.

3. Dikkatini olumlu yöne çevir ve hep orada tut

Dikkatini olumlu yöne çevir ve hep orada tut

Borcunu değil gelirini düşünürsen daha çok parayı kendine çekersin. para olmadığı için yapamadıklarını değil para ile yapabildiklerini düşün.

4. İsteklerini asla koşula bağlama

İsteklerini asla koşula bağlama

O çok istediğin arabayı almak için terfi alman gerektiğini düşünüp durursan isteğinden uzaklaşırsın. O arabayı düşün , ona yoğunlaş senin olduğunu göreceksin.
Ya da terfi almak için üstünün işten ayrılması gerektiğini düşünürsen bu asla olmayacaktır. Sadece terfi almaya odaklan , gerçekmiş gibi o anı yaşa ve önce orayı hakettiğine kendini inandır. İstediğin şeyin mantıklı olup olmadığını, şartlarını düşünmeyi bir kenara bırak ne istiyorsan sadece onu iste.

5. Refahın düşmanlarından uzak dur

Refahın düşmanlarından uzak dur

Refahın en büyük düşmanları olan "nefret" ,"intikam" , "dargınlık" ,"küslük","kıskançlık" duygularından uzak dur. Bu duygular seni karamsarlığa iter ve bulunduğun noktadan daha geriye götürür.

6. Bazı konularda bencil olmayı bil

Bazı konularda bencil olmayı bil

Başkaları hatrına kendi mutluluğunu feda etme.Bu bilinçaltına senin değersiz olduğun mesajını verir. Sevdiklerini de ihmal etmeden hayatına kendi zevklerin doğrultusunda yön ver.

7. Düzen, düzen, düzen

Düzen, düzen, düzen

 Huzura,paraya,sağlıklı yaşama sahip olan kişilerin ortak özlellikleri düzenli olmalarıdır. Çekmecesinden evinin tamamına kadar düzen sahibi insanlardır.

8. İstiyorum değil seçiyorum de

İstiyorum değil seçiyorum de

İstiyorum dersen bilinçaltın onu hep ileri tarihe atar. Gerçekleştirme gücünü kendine bulamazsın. Örneğin;Zayıflamak istiyorum dersen, bu gücü kendinde bulamazsın. Kendim için zayıflamak istiyorum dersen, Üstelik bir de gerçekleşmiş gibi hissedersen oldu bil.

9. Refah düzeyi yüksek, olumlu insanlarla dolu bir çevre oluştur.

Refah düzeyi yüksek, olumlu insanlarla dolu bir çevre oluştur.

Çünkü refah düzeyin çevrendeki insanların refah düzeyinin ortalamasıdır. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.