OFPOF

Metabolizma Hızlandırıcı En İyi Besinler

-
393
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Metabolizma Hızlandırıcı En İyi Besinler
283 izlenme
Ofpofer
-

İnsanlar ikiye ayrılır! Su içsem yarıyorgiller ve hayatımda hiç diyet yapmadım ya ben de kilo almak istiyorum ama alamıyorumgiller.

İkinci grup için yapabileceğim hiçbir şey yok. Onları timsah gözyaşlarıyla baş başa bırakıyorum. Birinci gruptaki dostları, hayır! Su içseniz yaramıyor sadece metabolizmanız yavaş çalışıyor. Ama çaresi yok değil. Metabolizmanızı hızlandıracak besinler tüketerek diyetinizi destekleyebilir, rahatlıkla formunuzu koruyabilirsiniz.

1. Limon

Limon

C vitamini açısından zengin olan limon, bağışıklık sistemine bol enerji sağlıyor. Böylece kaslar daha fazla yağ yakıyor. Limon suyu sindirim sistemini toksinlerden arındırır, midedeki yanma ve şişkinlik gibi rahatsızlıklara da iyi gelir. Mide asidi yüksek olan kişiler sürekli bir şeyler yiyerek mideyi bastırma eğiliminde olurlar. Bu da kısa sürede acıkmaya ve kilo almaya neden olur. Limonun içerisinde bulunan pektin lifi acıkmayı geciktirir.

2. Tarçın

Tarçın

Tarçın insülinin etkisini iyileştirdiğinden daha az insüline ihtiyaç duyuluyor. Bu sayede  yüksek insülin değerinin oluşturduğu komplikasyonlardan kaçınmak mümkün olabiliyor. Yemekleri bu baharatla tatlandırmakta fayda var.

3. Kefir

Kefir

Süt ürünleri vücut için çok önemli minareller içeriyor. Kefir, protein ve lesitin içeriyor ve günlük kalsiyum ihtiyacının %75'ini karşılıyor.

4. Zencefil

Zencefil

Zencefil köklerindeki maddeler tıpkı kırmızı biberdeki gibi dolaşım ve sindirim sistemini uyarıyor. Yemeklerde baharat olarak kullanabilir veya çay olarak tüketebilirsiniz.

5. Yeşil çay

Yeşil çay

Yeşil çay, yağın vücutta ve karaciğerde depolanmasını önler. Vücuttaki enerji tüketimini de artırır.

6. Soğan

Soğan

Soğan, kan dolaşımını uyarıyor. Sindirimi harekete geçiriyor, vücuttaki fazla suyun atılmasını sağlıyor. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakılmasını artırır. Sarımsak da soğanla aynı etkiye sahiptir.

7. Somon

Somon

İçerdiği yüksek protein, düşük yağ oranı ve vücut tarafından şeker emilimini  kolaylaştırması kilo vermeyi sağlar.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.