OFPOF

Kokusu ile Tüm Gönülleri Fetheden Tarçının 7 Muazzam Faydası

-
3.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kokusu ile Tüm Gönülleri Fetheden Tarçının 7 Muazzam Faydası
0 izlenme
Ofpofer
-

Tarçının vücudumuza ne gibi faydaları var? Ne işe yarar? Daha önce adını bile duymadınız mı yoksa? Hadi okuma vakti!

1. Yaşlanmayı geciktirici özelliği vardır

Yaşlanmayı geciktirici özelliği vardır

Tarçın, serbest radikal hasarını azaltacak ve yaşlanmayı yavaşlatan çeşitli koruyucu antioksidanlar ile doludur; aslında araştırmacılar tarçının bugüne kadar kırk bir farklı koruyucu bileşim içerdiğini tespit etmiştir.

2. Kalp sağlığını korumaktadır

Kalp sağlığını korumaktadır

Araştırmalar, tarçının bir başka sağlık yararının, yüksek kolesterol seviyeleri, yüksek trigliserit seviyeleri ve yüksek tansiyon da dahil olmak üzere kalp hastalığına ilişkin en yaygın risk faktörlerini azalttığını tespit etmiştir.

3. Diyabetle savaşmaktadır

Diyabetle savaşmaktadır

Tarçının anti-diyabetik etkisi olduğu bilinmektedir. Kan şekeri düzeylerini düşürmeye yardımcı olur ve aynı zamanda kan şekeri düzeylerini dengede tutmak için hayati hormon olan insülin duyarlılığını artırabileceği belirtilmektedir.

4. Parkinson ve Alzheimer hastalıklarına karşı devamlı bir savunma içindedir

Parkinson ve Alzheimer hastalıklarına karşı devamlı bir savunma içindedir

Yapılan araştırmalar sonucunda aynı zamanda tarçın koruyucu antioksidan özelliklerinden bir diğer yararı, beynin Parkinson ve Alzheimer hastalıkları gibi nörolojik bozukluklara karşı savunmasına yardımcı olabileceğini göstermektedir.

5. Kanser ile savaşmaktadır

Kanser ile savaşmaktadır

Tarçın antioksidan özelliklerinden ötürü DNA hasarına, hücre mutasyonuna ve kanserli tümör büyümesine karşı koruma sağlayabilir. Araştırmalar tarçının sağlığa olan faydalarının sinnamaldehit denilen bir bileşikten geldiğini ortaya koydu; kanserli tüm hücreleri kendi kendine yok etmeye teşvik ederken, kanser tümörü büyümesini engelleme ve DNA'yı hasardan koruma yeteneği de vardır. (hücre apoptozu denmektedir).

6. Enfeksiyonlara ve virüslere karşı savaşmaktadır

Enfeksiyonlara ve virüslere karşı savaşmaktadır

Tarçın doğal olarak zararlı enfeksiyon ve virüslerle mücadeleye yardımcı olmak için birçok kültürde kullanılır. Tarçın yağları ayrıca çeşitli bakterilere karşı koruyucu özelliklere sahiptir.

Tarçın bağışıklığı artırmada o kadar güçlü ki bazı çalışmalar HIV virüsü ile mücadele riskini azaltabileceğini göstermektedir.

7. Diş sağlığını korumaktadır

Diş sağlığını korumaktadır

Çalışmalarda, tarçında bulunan ekstraktların ağız mikroflorasında yaşayan, ağız kokusu, diş çürüğü, boşluklar veya ağız enfeksiyonlarına neden olabilecek bakterilere karşı koruyucu olduğu gösterildi. Tarçın esaslı yağın, test edilen diğer bitki özlerinden olduğundan daha güçlü olduğu gösterilmiştir ve doğal anti-bakteriyel gargara gibi doğal olarak ağız bakterileri ile mücadele etmek için kullanılabilmektedir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.