OFPOF

Kim Demiş Zayıflamak Zor Diye? Spor Salonunda Bir Saat Harcamak Yerine İçebileceğiniz 7 Mucizevi Çay

-
699
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kim Demiş Zayıflamak Zor Diye? Spor Salonunda Bir Saat Harcamak Yerine İçebileceğiniz 7 Mucizevi Çay
0 izlenme
Ofpofer
-

Çay, sudan sonra en çok tüketilen içecektir ve zayıflatıcı etkileri ile kilo vermek isteyenlerin göz bebeğidir!

1. Yeşil çay

Yeşil çay

Yeşil çay, en ünlü çay türlerinden biridir ve sağlığa çok yararlıdır. Kilo kaybı söz konusu olduğunda en etkili çaylardan biridir. Bunun nedeni ise yeşil çayın, özellikle karın bölgesindeki metabolizmayı arttırıp yağ yakımını kolaylaştıran kateşinler içermesidir. Ayrıca, metabolizmanız üzerinde güçlü etkileri olan kafein ve EGCG gibi biyoaktif maddeler içerir.

2. Siyah çay

Siyah çay

Siyah çay, yeşil veya beyaz çaylara göre biraz daha farklı besinlerle doludur. Siyah çay da, yeşil çay ve beyaz çay gibi kilo kaybı konusunda etkilidir. Siyah çay, flavonoid olarak adlandırılan antioksidanlar açısından zengindir. Ayrıca siyah çayda bulunan polifenoller, metabolizmayı hızlandırırlar.

3. Oolong çayı

Oolong çayı

Oolong çayı, kısmen oksitlenmiş olan geleneksel Çin çayı türüdür. Genellikle meyveli ve kokulu bir aroması olduğu söylenir. Çeşitli çalışmalar, oolong çayının yağ yakma işlemini ve metabolizmayı hızlandırıp kilo kaybını destekleyebileceğini göstermiştir. Oolong çayı içindeki polifenoller, kilo kaybının en büyük başrolüdür.

4. Tarçın çayı

Tarçın çayı

Tarçın, sofralarımızdaki çeşitli yemeklere zenginlik katan tatlı kokulu bir baharattır. Tarçın çayı, doğal olarak düşük kaloridir, daha az kalori tüketmenizi sağlar ve kilo almanızı önler. Düzenli tarçın tüketimi, sindirim sistemini uygun bir şekilde işlemeye teşvik eder ve özellikle karın bölgesindeki yağların yakılmasını sağlar.

5. Limonlu balsam çayı

Limonlu balsam çayı

Limon balsamı, rahatlatıcı ve sakinleştirici etkileri ile bilinen bir bitkidir ve genel sağlığınız için en çok tavsiye edilen içeceklerden biridir. Limon balsamı, nane ile aynı aileye aittir. Stresi azaltmak, uykuyu teşvik etmek ve cilt ve saç durumlarını iyileştirmek dışında, sindirim sistemini iyileştirmek isteyen insanlar için mükemmel bir içecektir.

6. Matcha çayı

Matcha çayı

Toz çay olarak da bilinen Matcha çayı, yeşil çay ile aynı bitki tarafından elde edilir. Ancak matcha, söz konusu kilo verme olduğunda çok güçlüdür ve yeşil çaydan daha etkilidir, çünkü farklı şekilde işlenir. Matcha çayının kalorisi oldukça düşüktür.

7. Rooibos çayı

Rooibos çayı

Rooibos çayı, Aspalathus linearis adı verilen Güney Afrika gür bitkisinin yapraklarından ve ince gövdelerinden yapılan bitkisel bir çaydır. Yıllar boyunca sağlığa olan yararları sayesinde kullanılmıştır. Ancak son araştırmalar ve bulgular nedeniyle, şimdi kilo verdirme özellikleri için kullanılmaktadır. Bu çay, aspalatin gibi antioksidanlar açısından zengindir. Ayrıca, bu antioksidanlar kan şekerini dengelemeye ve insülin direncini artırmaya yardımcı olabilir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.