OFPOF

Kilo Vermenin En Kısa 7 Yolu

-
1.8b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kilo Vermenin En Kısa 7 Yolu
2.048 izlenme
Ofpofer
-

Yaz ayları yaklaştıkça forma girmek isteyen okuyucularımız için yağ oranınızı azaltıp estetik bir görüntüye sahip olacağınız 7 yolu sizlere sunuyoruz.

Paltolar, ceketler, kazaklar çıkmaya başladıkça daha da dikkat çekmeye başlayan vücut estetiği, yazın gelmesiyle beraber herkesin üzerine daha fazla düştüğü bir konu oluyor. Sizin için kısa sürede kilo vermenizi sağlayacak yolları listeledik.

1. ALTIN KURAL: Su içsen yaramıyor! Kalori hesabını bil.

ALTIN KURAL: Su içsen yaramıyor! Kalori hesabını bil.

Harcanamayacak kalorileri vücuda alıp onu harcayamazsanız, vücudunuz bunları daha sonra kullanmak üzere enerji deposu olarak yağa dönüştürerek saklayacaktır. Bu nedenle ne yediğinizi, ne harcadığınızı bilmelisiniz.

2. Zayıflatan yiyecek yok ama daha geç acıktıran yiyecekler var.

Zayıflatan yiyecek yok ama daha geç acıktıran yiyecekler var.

Düşük glisemik indekse sahip yiyecekler kan şekerinizi yavaş yavaş yükseltecek ve insülin direnciniz bir anda fırlamayacak. Bu da uzun süre tok kalmanızı sağlayacak. Özellikle basit karbonhidratlar (şeker, tatlı vs.) kısa sürede kan şekerinizi yükseltir ve birkaç saat içinde hemen acıkmanızı sağlar.

3. Tahıllarla tanışın!

Tahıllarla tanışın!

Sabahları yaptığınız serpme kahvaltıları bir kenara bırakıp yulaf ezmesini deneyin. Ekmekten vazgeçemem diyorsanız tam tahıllı ekmeği deneyin.

4. Yanlış duymadınız yağ yakmak için yağ yemeniz gerekiyor!

Yanlış duymadınız yağ yakmak için yağ yemeniz gerekiyor!

Ancak kastımız aklınıza gelen basit yağlar değil. Kuruyemiş, zeytinyağı, omega 3 gibi zengin besin değerleri barındıran yağ kaynaklarını tüketmelisiniz. Elbette avuç avuç veya bardak bardak değil.

5. Kalori açığı yaratın.

Kalori açığı yaratın.

İhtiyacınız olan kaloriyi belirleyin ve kilonuzu korumanızı sağlayan kalorinin 400 kalori aşağısını günlük olarak tüketin. Böylece kalori açığı oluşacak ve zayıflamaya başlayacaksınız. eski gücünüzü kaybetmemeniz ve acıkmamanız için lütfen 2. adımı tekrardan okuyun.

6. Spor yapın.

Spor yapın.

Bayağı bir öneri olsa da besinlerinizde kalori açığı yarattıktan sonra spor yaparak bu açığı ikiye katlayabilirsiniz ve süreci hızlandırırsınız. Ufak boyutlarda olsa da ağırlık çalışarak, protein yoğunluklu beslenirseniz kas da kaybetmeden sadece yağlardan verirsiniz.

7. Sağlıklı zayıflama programlarına yönelin.

Sağlıklı zayıflama programlarına yönelin.

1 haftada 10 kilo vereceğiniz diyet ve spor programı sizi kısa vadede tatmin etse de uzun vadede hem çeşitli sağlık sorunlarına neden olacak hem de yağ kaybederken kas kaybetmenize de neden olup estetik bir görüntünün uzağında kalacaksınız.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.