OFPOF

Kilo Verme Konusunda En İyi Sonucu Almanıza Yardımcı Olabilecek Mucizevi Besinler

-
1.6b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kilo Verme Konusunda En İyi Sonucu Almanıza Yardımcı Olabilecek Mucizevi Besinler
2.874 izlenme
-

Özellikle günümüzdeki en kolay şey kilo almak, en zor olanı ise alınan kiloları vermektir.

Kilo vermek için en olmazsa olmazlar arasında hareketli bir yaşam tarzı yer alır. Daha sonra da küçültülen porsiyonlar ve kilo vermeye yardımcı tokluk hissini uzun süre yaşatacak nitelikte besinlere hayatımızda yer vermek gerekir.Hareket etmeyen bir vücuttan çok fazla kalori yakmasını beklemek doğru olmaz. Uzun süreli tokluk hissi veren gıdalar, kilo vermede çok yardımcı bir rol alır. Böylece gereksiz  yere bir şeyler atıştırıp durmaktan yada  aşırı miktarlarda yemek yemekten kurtularak kilo vermede kolaylık yaşarsınız. İşte sizi tok tutarak istediğiniz o ideal kilo hedefine ulaşmanızda yardımcı olacak mucizevi besinler;

Kahvaltıda tüketebileceğiniz kilo vermeye yardımcı besinler

Kahvaltıda tüketebileceğiniz kilo vermeye yardımcı besinler

İki ince  dilim esmer ekmek, bir kibrit kutusu büyüklüğünü geçmeyecek miktarlarda yağ içermeyen peynir ve bir tane haşlanmış yumurta. Bu besinlerin oluşturduğu kahvaltı size tokluk duygusu vereceğinden gereksiz atıştırmalıklara ihtiyaç duymazsınız.

Uzun Süre Tokluk Hissi Veren Meyveler

Uzun Süre Tokluk Hissi Veren Meyveler

Bol lif içeren elma, armut  ve ayva üçlüsünü öğün aralarında tükettiğinizde uzun süre açlık hissi duymazsınız.

Kırmızı Et ve Balık

Kırmızı Et ve Balık

Et uzun süren bir tokluk hissi verir. Ayrıca et ve balıkta bulunan etken maddeler vücudunuzun kalori harcamasını önemli oranlarda kolaylaştırıyor.Böylece vücudunuzun aldığı kalorileri daha kolay tüketmesini sağlayarak kilo vermenize yardımcı oluyor.

Her Derde Deva Sızma Zeytin Yağı

Her Derde Deva Sızma Zeytin Yağı

İnsan vücudu için sağladığı pek çok faydanın yanı sıra, vücudun kaloriyakımına büyük katkı sağlıyor. Günde bir yemek kaşığı miktarında tüketeceğiniz zeytin yağı ile vücudunuzun daha kolay kalori harcamasını sağlayabilirisiniz.

Yoğurt

Yoğurt

Vücudumuza sayısız faydaların kaynağı niteliğinde bir besin olan yoğurt'u düzenli olarak tükettiğinizde yağ yakımını hızlandırıcı etkisi sayesinde kilo vermeye yardımcı oluyor. 

Kilo Verdiren Baharatlar Arasında Yer alan Tarçın

Kilo Verdiren Baharatlar Arasında Yer alan Tarçın

Vücut için pek çok yarar sağlayan tarçın, özellikle de çay olarak tüketildiğinde kalori harcanması konusunda yardımcı bir aktör olarak öne çıkar.

Elma Sirkesi

Elma Sirkesi

Kilo vermek isteyenlerin dostu elma sirkesi, sayısız faydalarının yanında kalori harcanmasında da önemli bir etkiye sahiptir. Her gün kahvaltı öncesinde düzenli olarak 3-4 damla elma sirkesi ilave edilen bir su bardağı ılık su, tokluk hissi verilir.

Kilo Vermeye Yardımcı Bir Meyve; Greyfurt

Kilo Vermeye Yardımcı Bir Meyve; Greyfurt

Haftada iki veya üç kez greyfurt'u suyunu sıkmadan yemek, vucudunuzun kalori yakımına önemli bir katkı sağlar. Bu şekilde yiyemezseniz suyunu sıkarak tüketmekte fayda sağlar. Suyunu içmekte de zorlanırsanız içine bir küçük çubuk tarçın ve 1 tatlı kaşığı miktarı bal ilavesiyle tatlandırıp içebilirsiniz. 

Yulaf Ezmesi

Yulaf Ezmesi

Bol lif çeren bir besin kaynağı olan yulaf, kilo vermeye yardımcı nitelikte bir aktör olarak karşımızaçıkar. Kahvaltıda içine soğuk süt ilavesi yapacağınız bir su bardağı miktarında yulaf ezmesi  sizi uzun süre boyunca tok tutacak iyi bir kahvaltı öğünü olacaktır.

Lahana

Lahana

Kilo vermek isteyenlerin en büyük yardımcısı olan besinlerden biri  olarak öne çıkan lahanayı, çorbalarda, salatalarda ve yemeklerde ayda en az 3 kez  tüketmek kilo kaybına önemli bir katkı sağlamanın yanı sıra vücudada yarar sağlar.

Brokoli

Brokoli

Kilo verdiren sebzeler arasında bulunan brokoli, vucuda fayda sağlamasının yanı sıra kilo vermek isteyenler için muhteşem bir öğün oluşturan salatalarda,çorbalarda tüketilebilir. Doyurucu ve düşük kalorili besinler arasında yer alır.

Keten Tohumu

Keten Tohumu

Mide ve bağırsak dostu olan keten tohumu, taze çekilmiş olarak tüketilmesi gereken bir besin maddesidir. 10 günlük bir süreyi geçen çekilmiş keten tohumu bayatlar ve sağlığınıza faydalı olmak yerine risk oluşturabilmektedir. Keten tohumunun en fazla bir tatlı kaşığı miktarında tüketilmesi gerekir. Doğru şekilde tüketilen keten tohumu tokluk hissi verir ve kalori vermeyi kolaylaştırıcı özelliği sayesinde kilo vermek isteyenler için yardımcı besin kaynakları arasında yer alır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.