OFPOF

Karda Kışta Cildi Korumak İçin Bunlara Dikkat Edin

-
79
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Karda Kışta Cildi Korumak İçin Bunlara Dikkat Edin
150 izlenme
Ofpofer
-

Karda kışta cildi korumak için bunlara dikkat edin diyerek sizlere cildinizi korumak için tüyolar veriyoruz.

Karda Kışta Cildi Korumak İçin Bunlara Dikkat Edin

Kış ayları sadece vücudunuzun değil ne yazık ki cildinizin de düşmanıdır.  Bilindiği gibi kış aylarında birçok hastalık insanların peşini bırakmamaktadır.  Nasıl ki vücudumuz kış aylarından nezle, grip, soğuk algınlıkları gibi olumsuzluklardan etkileniyorsa cildimizde kuru, nemsiz, çatlak ve kızarık bir halde kıştan nasibini alıyor. Elbette ki cildimizi kış aylarında korumak bizim görevimizdir. Ancak bazen cildimizi nasıl koruyacağımızın bilemeyiz.  Bu yazımızda herkesi uyarıyoruz. Eğer kışın gerekli tedbirleri almazsak cildimiz yaşlanma evresine daha çabuk geçecektir. Peki, kışın cildimiz için ne yapılabilir, hiç düşündünüz mü? Öyle ise karda kışta cildi korumak için bunlara dikkat edin diyerek sizlere cildinizi korumak için tüyolar veriyoruz.

Karda kışta cildi korumak için bunlara dikkat edin, dediğimizde insanlar nasıl yani diye şaşırıyor. Cilde dikkat edilir mi, diye tepki veriyor. Hâlbuki vücut sağlığımızın yerinde olmasının ilk şartı cildimizin daha sağlıklı olmasından geçiyor.  Haydi, bakalım kışın cildimizi koruma altına almaya ne dersiniz?

Kışın Cilt Sağlığını Korumak İçin Neler Yapılmalı

Kışın, özellikle yaz aylarına nazaran cildimizin nem dengesi düşer. Bu yüzden kuruma oluşmaktadır. Cildimizin kuruması demek çatlak oluşumuna davetiye çıkarmak demektir. Bu yüzden kış aylarından cildimizin kurumasına engel olmalıyız.  Bunun için nemlendirici kremleri asla yanımızdan ayırmamalıyız. El ve vücudumuzu yıkadığımız sabunların içeriğinde nemlendirici krem, yağ özleri bulunmalıdır. Cildinizi temizlerken alkol içeriği olan kozmetik ürünleri kullanmayın.  Bunun yerine hafif, saf bitkisel losyonlar kullanmak çok yerinde olacaktır.

Kış aylarında da cildimizin ölü deriden arınmasını sağlamalıyız.  Bunun için haftada bir kere de olsa mutlaka peeling yapmak cildimizin yenilenmesi ve tazelenmesi için yeterli olacaktır. Bununla birlikte cildinizin sağlığı için kış aylarında bol su tüketimi yapmanız gerekir. Çünkü nem dengesinin istenilen seviyede tutulabilmesi için vücudun sıvıya ihtiyacı vardır. Elbette ki sağlıklı bir cilt için sağlıklı beslenmenin de önemi büyüktür.  Özellikle soğuk havalarda banyo yapmak cilt için oldukça yıpratıcıdır. Bu yüzden banyoda uzun kalmamak gereklidir.  Banyodan hemen sonra cildinizi nemlendirici bir krem uygulamak cildiniz için yararlı olacaktır.

Ellerimizi sık yıkamak zorunda kalıyorsak, mutlaka ılık su kullanmak ciltleriniz için faydalı olacaktır.  Bununla birlikte dudak nemlendiricisi kullanmak dudak çatlaklarını engelleyecektir. Bunun birlikte mutlaka kış aylarından eldiven kullanımına önem vermek gerekir.   Sizde cildinizin sağlıklı olmasını istiyorsanız kış aylarında cildinizi mutlaka koruyun. Böylece kışın ardından gelen yaz ayına sağlıklı ve ışıl ışıl bir ciltle girin.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık