OFPOF

İnatçı Kilolara Son! Sık Sık Yeseniz de, Kilo Vermenizi Sağlayacak 7 Sağlıklı Besin

-
1.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İnatçı Kilolara Son! Sık Sık Yeseniz de, Kilo Vermenizi Sağlayacak 7 Sağlıklı Besin
0 izlenme
Ofpofer
-

Yiyeceklerin tadını çıkarmamız ve hatta ince kalmamız mümkün mü yoksa her zaman aç mı kalmamız gerekiyor?

1. Chia tohumları

Chia tohumları

Chia tohumu, Omega-3 ve Omega-6 yağ asitlerinin yanı sıra protein, lif ve süper-uzun zincirli karbonhidratlar içerir. Chia tohumları sıvı ile temas ettiğinde 12 kat büyürler ve jöleye dönüşürler. Bir gram chia tohumu 25 ml sıvıyı emebilir, bu da sadece bir tutam chia tohumunun uzun bir süre açlığı tatmin edeceği anlamına gelir.

2. Avokado

Avokado

Avokado, dünyanın en besleyici ve doyurucu meyvesidir. B vitamini ailesindeki doğal bir amino asit olan L-karnitini çok yüksektir. Ayrıca metabolizmayı arttırmak için yararlı olan güçlü antioksidan özelliklere sahiptir. Avokado, abdominal yağı azaltmak için bilinen tekli doymamış ve oleik yağ asitleri bakımından çok zengindir.

3. Buğday tohumu

Buğday tohumu

Buğday tohumu son derece faydalı bir besindir, çünkü buğdayın en küçük parçasında bile B3 vitamini içeren yağlar vardır. Bu yağ, protein ve karbonhidraların enerjiye dönüştürülmesini sağlar. Kahvaltılık smoothies ve hububatlarınıza buğday tohumu eklenmesi, daha uzun süre tok kalmanızı sağlar.

4. Mercimek

Mercimek

Düşük GI karbonhidratın iyi bir kaynağının başka bir örneği mercimektir. Çok yavaş sindirilirler ve sizi uzun süre tok tutar. Bunlar aynı zamanda zengin bitki bazlı bir protein kaynağıdır ve vejeteryanlar ve veganlar için mükemmeldir.

5. Brokoli

Brokoli

Brokoli kilo kaybı için harikadır, çünkü kalorisi ve lif içeriği oldukça düşüktür.

6. Yumurta

Yumurta

Protein ve 20'den fazla esansiyel vitamin, mineral ve antioksidan içeren yumurtalar, vücudun hücrelerini sağlıklı tutmak için mükemmeldir. Çalışmalar, kahvaltıda tüketilen yumurtaların insülin seviyelerini kontrol altında tuttuğunu göstermektedir. İnsülin, vücudunuzdaki yağ metabolizmasını kontrol eden bir hormondur.

7. Balık

Balık

İster somon, ton balığı, ister sardalya, ister yağlı balıklar olsun, Omega-3, vücuttaki şeker ve yağ dengesini ayarlar.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.