OFPOF

Hayatımızda Var Olan Ama Birçok Kişinin Bilmediği Düşünce Yoğunluğu Yaşatan 10 Şükrettiren Hastalık

-
2.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hayatımızda Var Olan Ama Birçok Kişinin Bilmediği Düşünce Yoğunluğu Yaşatan 10 Şükrettiren Hastalık
0 izlenme
Ofpofer
-

Hayatımızda var olan ancak yaşadığımız bölgede olmaması, okuma eksikliği ya da yerleşik bir hayattan dolayı görmediğimiz ve bilmediğimiz hastalıklar.

1. Mavi Cilt bozukluğu

Mavi Cilt bozukluğu

Gümüş elementlerin kimyasal formlarına maruz kalmanın sebep olduğu bir durumdur. Gümüş, vücutta zamanla biriktikçe mavimsi bir renk almasına neden olur. Bu sürecin geri dönüşü yok şeklinde tıpta bilgiler bulunmaktadır. 

2. Vampir Sendromu

Vampir Sendromu

Vampir Sendromu, Uv ışınlarına karşı aşırı duyarlılığa sebep olan bir durumdur. Bu hastalığa kapılmış olanlar, güneş ışınlarından tamamen uzak kalmalıdır. Aksi durumda deri parçalanabilir ve derin güneş yanıkları oluşabilir. Bu hastalığa kapılan insanlara genelde "Gecenin Çocukları" da denmektedir.

3. Hiperekpleksi

Hiperekpleksi

Hiperekpleksi, gürültü ve dokunma gibi etkilere aşırı tepki veren bir hastalıktır. Kontrol edilemeyen atlamalara ve aşırı derecede düşmelere neden olan bir hastalık türüdür.

4. Oligodaktili

Oligodaktili

Oligadaktili, el yada ayakta parmak eksikliği olmasıdır. Bu durum genel olarak doğuştan meydana gelmesidir.

5. Elefantiasis

Elefantiasis

Elefantiasis, el ve ayaklarda sıra dışı şişmelerin görüldüğü bir hastalıktır. Genel olarak sivrisinek yolu ile vücuda buluşan bir parazitin neden olduğu bilinir. Sokma sonucu hastalar, uzun süren enfeksiyon, ağrılı-sancılı şiş kalma evresi geçirmektetir. Uzuvların kronik olarak büyümesine neden olur. Ayrıca erkeklerin cinsel organlarında şişmelere neden olur.

6. Yabancı El Sendromu

Yabancı El Sendromu

Bu hastalık bağımsız olarak hareket eden elin farklı şekilde kişinin düşünmesi gerektiğinin tersine hareket etmesidir. Bu, bazen kişinin istem dışı kendisine zarar vermesine dahi neden olmaktadır.

7. Balık kokusu Sendromu

Balık kokusu Sendromu

Bu hastalık genel olarak kalıtsal bir hastalık olup, vücuttaki bir enzim eksikliğinden meydana gelmektedir. Kişinin idrarı, teri ve nefesi ölü balık gibi kokmaktadır. Bu durum kişide farklı şekilde olumsuzluklara neden olmaktadır.

8. Albinizm

Albinizm

Albinizm, melanın üretiminde rol oynayan bakır içeren bir enzim olan tirozinazın yokluğuna  veya kusuruna bağlı olarak; derinin, saçların ve gözlerin pigmentten tamamen veya kısmen yoksun olmasıdır. Kalıtsal bir hastalık olarak kabul edilir. Tanzanya gibi bazı Afrika ülkelerinde Albinizm hastalığına yakalanan bazı insanlar öldürülmüştür. Cadı doktorları tarafından yapılan iksirlerde kullanılmak üzere vücutları parçalanıp kullanılır.

9. Dans Eden Gözler

Dans Eden Gözler

Nistagmus hastalığı... Bu hastalık genel olarak "Dans Eden Gözler" olarak adlandırılır. İstemsiz olarak hareket eden gözlerin adına verilen isimdir. 

10. Polimelik

Polimelik

Polimelik hastalığı ise doğumdan gelen uzuvların fazla olması şeklinde görülen hastalıktır. Yani doğuştan gelen bir hastalık olup, fazlaca uzuv meydana gelmektedir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.