OFPOF

Gribe Karşı Vücudu Koruyucu Meyveler Hangileridir?

-
576
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Gribe Karşı Vücudu Koruyucu Meyveler Hangileridir?
3.243 izlenme
-

Sonbaharın gelişiyle soğuyan havalarda, vücudumuzun hastalıklara karşı direncini arttırıcı önlemleri almaya yardımcı meyvelerden bazıları.

Vücudumuzu ele geçirmek için adeta pusuda bekleyen soğuk algınlığı, nezle, grip gibi hastalıklardan korunabilmek için vücudumuza bol miktarda vitamin desteği sağlayacak nitelikteki meyveleri tüketmeye özen göstermek gerekir.

Sağlıklı bir yaşam için vücudumuzu güçlendirici önlemler alarak güzel bir sonbahar-kış mevsimi geçirebiliriz.

1. Portakal

Portakal

C vitamini bakımından zengin bir meyvedir. Vücudumuzun hastalıklara karşı direncini arttırır. Bu lezzetli meyve bol C vitamininin yanı sıra B1,B2 ve A vitaminleri, magnezyum, kalsiyum ve potasyum içerir.

2. Armut

Armut

Vücudumuz için gerekli vitaminlere sahip olan meyvelerden birisi de armuttur.
Mideyi rahatlatıcı özelliğe sahip olan armut ayrıca B1,B2,B3, B6,C  vitaminlerini içerir.

3. Muz

Muz

Uyumadan önce tüketeceğiniz bir muz, rahat bir uyku uyumanıza yardımcı olur. Sindirim ve dolaşım sistemine fayda sağlar. Kalp hastalıklarına ve yorgunluğa iyi gelir.

4. Elma

Elma

Göz alıcı kırmızı rengi ile, çıtır çıtır sulu bir elmanın tadına doyulmaz. Lezzeti kadar faydasıyla da kıymetli bir meyve olan elma baş ağrısına iyi gelir. Vitaminler yönünden zengin olan bu nefis meyve kan şekerini düşürür. Hastalıklara karşı vücudun dayanıklılığını arttırır.

5. Nar

Nar

Antioksidan özelliğe sahip bir meyve olan nar potasyum açısından oldukça zengindir. A, C, B2 vitaminlerini ve niasin içerir. Kansere karşı koruyucu bir etkiye sahip olan nar, vücuda enerji verir, idrar söktürür ve Kan yapıcı özelliği içinde barındırır.

6. Mandalina

Mandalina

C vitamini yönünden oldukça zengin bir meyvedir. Bazı besinlerden alınan demiri aktif hale getirir. İçeriğindeki potasyum sayesinde yüksek tansiyonu düşürücü etkisi vardır. Nezle, soğukalgınlığı ve grip gibi kış hastalıklara karşı vücut direncini arttırıcı etkiye sahiptir.

7. Kivi

Kivi

Her gün bir kivi tüketerek vücudunuzun C vitamini ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Kivi de C vitaminin yanı sıra A,B1,B2 vitaminleri, protein,demir ve kalsiyum vardır. Nezle, soğukalgınlığı ve gribal enfeksiyonlara karşı koruyucu olan kivi kanserin önlenmesindene katkı sağlayan bir meyvedir.

8. Greyfurt

Greyfurt

İçeriğinde antioksidanlar bulunduran bir meyvedir. Bu özelliği sayesinde vücuda pek çok fayda sağlar. Kalbi koruyucu etkisi vardır. İçeriğinde A,C ve E vitaminlerini bolca  barındırır.

9. Ayva

Ayva

Hangi meyve ishale iyi gelir sorusunun cevabı ayvadır. Ayrıca ağız kokusunu giderici etkiye sahiptir. A, B1, B2 ve C vitamini içeren bir meyve olması nedeniyle kış hastalıklarına karşı vücut direncini arttırıcı özelliğide içinde barındırır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.