OFPOF

Gözlerimizin Daha Güçlü Olması İçin Yememiz Gereken Yiyecekler

-
1.4b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Gözlerimizin Daha Güçlü Olması İçin Yememiz Gereken Yiyecekler
1.753 izlenme
Ofpofer
-

Bu yiyeceklerden sonra gözleriniz işlevini daha iyi yerine getirebilir hale gelecek...

Göz sağlığı oldukça önemlidir. Peki gözlerimizi daha sağlıklı kılmak için hangi yiyeceklerden faydalanırız hiç düşündünüz mü ? Şimdi gelin birlikte bu yiyeceklere bir göz atalım. Ayrıca göz sağlığı son derece önemli olduğundan bu yiyecek bana iyi geliyor gibi düşüncelere kapılmayın en ufak bir sorunda doktora başvurmanız son derece önemlidir.

1. Havuç

Havuç

Birçok kişinin bildiği havuç içerisinde bulunduğu A vitamini sayesinde gözlerinize birebir iyi gelmektedir.
 

2. Ispanak

Ispanak

Ispanak deyince aklımıza Temel Reis gelir aslına bakar iseniz Temel abimiz pek ‘de haksız sayılmaz ıspanağın türlü türlü yararları vardır. İçerisinde bulunduğu demir sayesinde gözlerimize bir havuç kadar pozitiflik katar.
 

3. Yumurta

Yumurta

Yumurta gözler için oldukça yararlı bir besindir. Yumurta içerinde bulunan OMEGA-3 ile gözlerimiz daha sağlıklı olur en azından her gün olmasa bile haftada 2-3 sabahları kahvaltıda yumurta yenmesi oldukça faydalı olacaktır.
 

4. Portakal

Portakal

Peki bu kadar yiyecek saydık gözlerimize hangi meyve iyi gelir diye soruyorsunuzdur. Hemen yazarım portakal özellikle kışın sadece gözler için grip soğuk algınlığı gibi durumlarda ‘da oldukça faydalıdır.
 

5. Mısır

Mısır

Lezzeti ile bizi hayran bırakan mısır aslında gözler için oldukça yararlı bir besin olduğunu söyleyelim. Sadece mısır değil mısır yağı, mısır ekmeği ile gözlerimiz için gerekli vitaminleri alabilirsiniz.
 

6. Domates

Domates

Göz sağlığı için C vitamini oldukça önemlidir. Bu vitamin Domates ‘de oldukça fazla vardır. Her gün belli miktar domates sağlığımız için çok önemlidir.
 

7. Balık

Balık

Gelelim en önemli yiyecek olan balığa. Balık gözlerimiz için en fazla besin değerini veren yiyeceklerden biridir. İçinde bulunduğu Omega 3 diğer yararlı maddeler sayesinde bizler için çok önemlidir.
 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.