OFPOF

Gerçekten Mutlu İnsanların 8 Alışkanlığı

-
1.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Gerçekten Mutlu İnsanların 8 Alışkanlığı
460 izlenme
Ofpofer
-

Mutluluk, günlük alışkanlıklardan ve doğru zihniyet türünden ekilebilir. İşte size mutluluk getirebilecek 8 alışkanlık

1. Doğru Uyku Al

Doğru Uyku Al

Uyku ruh halinize ve odaklanmanıza bağlıdır. Ne zaman iyi uyuyorsun neşeli, enerjik ve kontrol hissedersin. Bununla birlikte, uyku sorunlarınız varsa huysuz, uyuşuk ve perişan hissedeceksiniz. Zayıf uyku da hafızanızı ve dikkati etkileyebilir. Uyku beyninizi yeniden şarj eder ve vücudunuzun iyileşmesini ve dinlenmesini sağlar. Uyku eksikliği, gerçek nedenden dolayı stresli hissetmenize neden olabilir. Mutlu insanlar her gece 8 saatlik uykudan emin olmalı.

2. Düzenli Olarak Egzersiz Yapın

Düzenli Olarak Egzersiz Yapın

Mutlu olmak için yoğun bir egzersize ihtiyacınız yok. Bununla birlikte, mutlu insanlar her gün biraz egzersiz yapmakta böylece sağlıklı ve enerjik hissedeceklerdir. Her gün sadece 15 dakika egzersiz yaparsanız sizi rahat hissetmenizi ve kontrol altında hissetmenizi sağlayan GABA salınır.Vücudunuzu güçlendirmek için her sabah koşu veya koşu yapabilirsiniz. Alternatif olarak, kan pompalamak için koşu bandında birkaç dakika geçirebilir veya harcayabilirsiniz.

3. Doğru İnsanlarla Kalın

Doğru İnsanlarla Kalın

Kendinizi öfkeli ve perişan insanlarla çevrelerseniz, aynı zihniyetle sonuçlanacaksınız. Mutluluk bulaşıcıdır ve neşeli, içerikli insanlarla zaman geçirirseniz; Kendinizi neşeli hissetmeye başlayacaksınız.

4. Sahip Olduklarınız için Şükredin

Sahip Olduklarınız için Şükredin

Hayatınızdaki tüm iyi şeyleri değerlendirecek biraz zaman ayırın. Bu kortizolün (stres hormonu) % 25'e kadar azaltıldığı kanıtlanmıştır. Negatif olanlara değil, hayatınızdaki olumlu şeylere odaklanın. Şükran hayatınıza sevinç ve memnuniyet getirecek ve öfkenizi ve memnuniyetsizliğinizi ortadan kaldıracaktır.

5. Kontrol Edebileceğiniz Şeylere Odaklanın

Kontrol Edebileceğiniz Şeylere Odaklanın

Hayatta kontrol edemediğiniz şeyleri peşinde koşarsanız, gerçek mutluluğu asla bulamazsınız.Bunun yerine, değiştirme kabiliyetine sahip şeyleri değiştirmeye çalışın. Zehirli bir ilişki içindeyseniz, seçiminizi bırakın. Daha sağlıklı olmak istiyorsanız, yaşam biçiminizde bazı değişiklikler yapın. Yaşamdaki kötü şeylerin, iyi şeylerden hoşlanmamanızı engellemeyin.

6. Kinlerini Bırak Gitsin

Kinlerini Bırak Gitsin

Hayatta ilerlemek için kinlerini bağışlamalı ve geride bırakmalısın. Öfkenize ya da kızgınlığınıza tutunmek, size karşı diğer kişiden daha fazla zarar verecek bir yük olacaktır. Mutluluk, geçmişin bırakılmasına, ancak deneyimden öğrenilmesinden gelir.

7. Kendinizi Sevmeyi Öğrenin

Kendinizi Sevmeyi Öğrenin

Kendinizi bağışlamaktan çok başkalarını affetmek kolaydır. Kusurlarınızı kabul etmeye çalışın ve güçlü yönleriniz için kendinizi sevin. Kendine kabul, mutluluğa doğru ilk adımdır. Kendinize iyi bakın ve bir süre arada sırada kendinize bir mola vermeyi öğrenin. Uzun vadede daha mutlu ve sağlıklı olacaksın.

8. Mutluluğun Gelmesini Bekleme

Mutluluğun Gelmesini Bekleme

Mutluluk, beklemeye devam edersen sihirli bir şekilde görünmez. Bunun için çalışmaya devam etmelisin. Mutluluğunuzu bir öncelik haline getirin ve hayatta ne istediğinizi elde etmeye gayret edin. Mutlu insanlar diğerlerini mutlu etmelerini beklemiyorlar; gerçek mutluluğun içinden geldiğini biliyorlar.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.