OFPOF

Evde Diş Beyazlatmak İçin 7 Yöntem

-
791
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Evde Diş Beyazlatmak İçin 7 Yöntem
723 izlenme
Ofpofer
-

Eğer Diş Renginizden Memnun Değilseniz ve Daha Beyaz Görünmesini İstiyorsanız işte Sizler için 7 Yöntem

güzel bir gülümseyiş için gerekli olan beyaz dişler herkesin hayalini kurduğu bir görüntüdür.İşte, diş beyazlatmak için kullanılacak yöntemler 

1. Limon Kabuğu

Limon Kabuğu
Limon kabuğu da yine içerdiği asitler sayesinde diş beyazlatıcı özelliğe sahiptir. Rendenin en ince tarafıyla rendelediğiniz limon kabuklarını elinizle suyunu çıkarana kadar ezin. Sonrasında çilek yönteminde olduğu gibi dişlerinizi fırçalayarak durulayın. Bu işlemi de en fazla haftada 3 kez tekrarlayın.

2. Peynir

Peynir
Dişlerinizin beyazlatmaya ihtiyaç duymayacak kadar lekelenmemesi için çok lezzetli bir çözüm var. Her yemekten sonra yiyeceğiniz bir parça peynir içindeki süt proteini casein ve peynir altı suyu proteini sayesinde dişlerinizin her zaman beyaz kalmasını sağlayacaktır.

3. Çilek

Çilek
Bu kulağa biraz şaşırtıcı gelebilir. Ama çileğin dişleri beyazlattığı doğrudur. İçeriğindeki asit sayesinde çilekle dişlerinizi fırçalayarak bembeyaz dişlere kavuşabilirsiniz. Olgunlaşmış bir çileği püre haline getirin. Tıpkı diş macunu gibi diş fırçanıza sürerek dişlerinizi fırçalayın. İşlemi tamamladıktan sonra ağzınızı ılık su ile durulamayı unutmayın. Bu işlemi Haftada 3 kez tekrarlayabilirsiniz.

4. Karbonat

Karbonat
Karbonatın çok kısa sürede mükemmel sonuçlar verdiği doğrudur. Özellikle çay ve sigara lekelerinde hemen sonuç vermektedir. Ancak karbonatın sık sık kullanılması diş minesine zarar vererek dişlerinizle erken vedalaşmanıza neden olabilir.Bu nedenle karbonatla diş beyazlatmanın sadece mecbur kalınan durumlarda ve sık olmayacak şekilde kullanılmasını tavsiye ediyorum.

Karbonatla Nasıl Diş Beyazlatılır?

İşaret parmağınızın ucunu ıslatıp karbonata batırın. Parmağınıza yapışan kadar karbonatla dişlerinizi fazla da bastırmadan yuvarlak hareketlerle ovun. Özellikle lekelerin üzerinde biraz daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Karbonata batırdığınız diş fırçası ile dişlerinizi fırçalamanız da mümkün. Ancak bu işlemi parmakla yapmak hem dişlerinize daha az zarar verecek, hem de daha iyi sonuç verecektir.

5. Tuz

Tuz
Tuz antibakteriyeldir ve bir temizlik maddesidir.
Macununuza tuz ekleyip kullanmak, tuzun aşındırıcı özelliğinden dolayı, dişlerinizdeki kalıntıları giderir, temiz ve beyaz dişlere kavuşursunuz.
Dişlerinizi beyazlatmak istediğinizde bu uygulamayı yapabilirsiniz.

6. Havuç

Havuç
Çiğ şekilde havucu rendeleyin, ezin macun kıvamına getirin ve fırçanıza koyup, dişlerinizi bunla fırçalayın. Havuç içerisinde dişleri beyazlatmak için özel bir madde içermez fakat havucun sert yapısı, dişlerinizi temizleyerek, onları beyaz ve çekici bir görüntüye kavuşturur.
Havucun dişlere uygulanmasında herhangi bir mahsur olmadığından dişlerinizi beyazlatmak için, hergün uygulamanızı tavsiye ederiz.

Dişlerinizi önce limon veya çilekle beyazlattıktan sonra, bu beyazlığı korumak için size önerimiz hergün dişlerinizi, fırçanıza koyduğunuz havuç parçalarıyla ovun.

7. Muz

Muz
Muzda vücudunuz için gerekli çok değerli besinler vardır.
Fakat muz kabuklarının bir işe yaramadığını düşünüp onları çöpe atarız.
Dişlerinizi doğal yönden beyazlatmak için size önerimiz, muzun kabuğunu çöpe atmayın!

Muzun kabuk kısmını ezip macun yapın, bunla dişlerinizi 2-3 dakika
boyunca fırçalayın.


15-20 dakika sonra normal diş macununuzla fırçalayın.
Bunu haftada 3 kez uygulayıp, beyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

8. Adaçayı

Adaçayı
Dişlerinizi fırçalayıp ağzınızı iyice çalkalayın. Ardından bir çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı adaçayı ve bir çay kaşığı tarçını iyice karıştırın. Bu işlemi her gece tekrarlayın. Çok değil 1 hafta içinde dişlerinizdeki beyazlığı fark edeceksiniz.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.