OFPOF

En İyi Antioksidan Yiyecekler

-
229
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
En İyi Antioksidan Yiyecekler
99 izlenme
Ofpofer
-

En iyi 10 adet antioksidan besini sıraladık... Görmek ister misiniz? Hangi besin neye iyi geliyor?

Antioksidan besinler kanser, kalp hastalıkları, yaşlanma etkileri, tansiyon ve daha pek çok rahatsızlık için adeta doğal koruyucudur.

1. Brokoli

Brokoli

İçerdiği indol-3-karbinol sayesinde östrojen seviyesini aşağı çeker. Meme kanseri ve östrojen etkili yumurtalık ve rahim kanserlerini önleyici etkisi vardır.

2. Ispanak

Ispanak

Lütein maddesi sayesinde vücuda güç kazandırmaktadır. Ispanak tüketimi iki göz hastalığını  katarakt ve sarı nokta'yı tedavi edebiliyor.

3. Domates

Domates

Kanseri, ten lekesi dejenerasyonlarını ve kataraktı önlüyor. Yaşlılıkta zihinsel işlevlerin devamını sağlar. Diğer meyvelerden tam 2 kat daha fazla beta karoten içerir. Likopen de içermektedir.

4. Böğürtlen

Böğürtlen

Lif, mineral, vitamin ve iyileştirici antioksidan içerir. Kanser ve kalp hastalığını önlemeye yardımcı olur. Yaşlılıkta oluşan kognitif fonksiyon bozukluğunu (idrak etme sorunu) gözle görülür biçimde geciktiriyor.

5. Sarımsak

Sarımsak

Kalp sağlığını korur. Kolesterol seviyesini dengede tutar. Yüksek olan tansiyonu düşürür. Serbest radikallerle çok ciddi mücadele eder.

6. Üzüm

Üzüm

Kırmızı üzümde bulunan resveratrol ve kersetin maddeleri kalp sağlığını destekler, kandaki pıhtılaşmayı azaltır, kan damarlarını açar ve esnek olmalarını sağlar. kansere karşı korur bunun yanında iltihaplı hastalıklar, gastrik ülser, felç ve kemik erimesi hastalıkları riskini azaltır.

7. Çay

Çay

Hızlı bir biçimde kanser, kalp hastalığı, felç ve diğer hastalık risklerini azaltıyor. Yeşil çayda daha fazla antioksidan bulunmaktadır. kilo vermede yeşil çay çok ama çok etkilidir. 

8. Havuç

Havuç

Havuç, karoten içerir. Kansere; özellikle akciğer, mesane, meme, yemek borusu ve mide kanserlerine; kalp hastalığına ve romatizmaya karşı koruyucudur. Pişmiş havuç pişmemiş olana oranla çok daha yüksek antioksidan içermektedir.

9. Soya

Soya

Soya kanseri önlemeye yardımcı olur. Kolesterolü düşürür. Kemik erimesine karşı mücadele eder. Menopozun etkilerini azaltır.

10. Tahıllar

Tahıllar

Bağışıklık sistemini destekliyor. Alzheimerı yavaşlatıyor. Romatizma tedavisinde etkili oluyor. Güneş yanıklarına iyi gelir. Erkeklerin kısırlık tedavisinde de kullanılır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.