OFPOF

Dünyanın En Faydalı 12 Bitkisi

-
5.7b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Dünyanın En Faydalı 12 Bitkisi
30.530 izlenme
Ofpofer
-

Sağlık şakaya gelmez. İnsan kendi doktoru da olabilmeli. En faydalı 12 doğal ilaç gibi olan bitkileri sizin için bir araya getirdik.

1. Aloe Vera

Aloe Vera

Toplum arasında en çok bilinen ve kullanımına en çok rastlanılan bitki olan aloe vera, güneş veya kazalar sonucu oluşan yanıkların tedavisinde tercih ediliyor.

2. Kızılcık Suyu

Kızılcık Suyu

Kızılcık suyunun en çok bilinen yararı; boşaltım sistemi sorunlarını çözmekteki etkisidir. Bakteriyel enfeksiyonu tedavi eder. Kalp sağlığını korur.

3. Siyah Yılan Kökü

Siyah Yılan Kökü

Siyah yılan kökü, menopoz için önerilen bir bitkidir. Sinirleri gevşetir. Menopoz döneminin kolay atlatılmasına yardımcı olur.

4. Günlük Ağacı

Günlük Ağacı

Sığla ağacı olarak da bilinen bu bitkinin gövdesinden elde edilen sakız, eklem iltihabı ve bursitin tedavisinde kullanılır. İshal ve solunum yolları yüksek kolesterol, damla hastalığı, bel ağrıları, kas yangısı, fibromiyalji, obezlik, dizanteri ve göğüs hastalıklarına da iyi gelir.

5. Papatya

Papatya

Genellikle çayı yapılarak içilen papatya, bağırsaklarda oluşan sorunları rahatlatmasıyla bilinir. Ayrıca mide bulantısı ve gastroentirit tedavisinde de kullanılır.

6. Hayıt Ağacı

Hayıt Ağacı

Hayıt ağacı menstural dönemi düzenler ve kadınlarda progesteron hormonunun salgılanmasını sağlar. Hamile kalma sorunu yaşayan bayanlarda 1–2 yıl süreli kullanılır ve hamilelik başladığında kullanımına son verilir.

7. Kahve

Kahve

İçerdiği kafein nedeniyle çoğu beslenme önerisinde yer almayan kahve, ağrıların azaltılmasında, grip, soğuk algınlığı ve astım gibi rahatsızların tedavisinde kullanılabilir.

8. Çuha Çiçeği Yağı

Çuha Çiçeği Yağı

Çuha çiçeği yağı, genellikle romatoid artiridin etkilerini azaltmada ve kolesterolü düşürmede kullanılır. Obezite, sindirim sorunları ve solunum yolları şikâyetleri için de tercih edilen bir bitkidir.

9. Gümüş Düğme

Gümüş Düğme

Gümüş düğme beyinde bulunan kan damarlarını rahatlatarak duyulan acıyı azaltıyor, migrene iyi geliyor. Diğer yararları ise doku ve eklemlerde meydana gelen iltihaplar azaltması, yüksek ateşi düşürmesi.

10. Keten Tohumu

Keten Tohumu

Omega–9 ve Omega–3 asitleri, lif, protein, manganez, magnezyum, çinko ve diğer bir Dizi mineral açısından oldukça zengindir. Keten tohumu birçok soruna çözüm getirmesi nedeniyle geniş bir kitle tarafından tercih edilir.

11. Sarımsak

Sarımsak

Mikroplara ve virüslere karşı vücuda direnç kazandırır. Kolesterol ve yüksek tansiyonun düşürülmesinde, kan şekerini dengelemede, kanserle mücadelede, bronşitin belirtilerini azaltmada ve bağışıklık sistemini güçlendirmede oldukça etkilidir.

12. Ekinezya

Ekinezya

Ekinezya Amerikan yerlilerinin yaraları iyileştirmekte kullandıkları bir bitkidir. İçinde bulunan maddeler grip ve nezle virüslerine karşı etkilidir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Boğaz ağrılarına ve öksürüğe iyi gelir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.