OFPOF

Doğanın Bize ve Vücudumuza Anlatmak İstedikleri

-
264
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Doğanın Bize ve Vücudumuza Anlatmak İstedikleri
243 izlenme
Ofpofer
-

Doğanın bize ve vücudumuza anlatmak istediklerini bir nebze olsun anlamaya çalışalım.

Arkadaşlar merhaba, bu yazımızda aslında ilaçlara bağlı kalmadan kimyasallar olmadanda hayatımızı çok daha sağlıklı bir biçimde idare ettirebileceğimizi göreceğiz. Yaşadığımız yüzyılda artık hastaneler eczaneler ve bir sürü ilaç şirketlerince etrafımız sarılmış durumda ve bunların tek çıkarları maddiyat. Hepsi kendileriyle birer yarış içerisindeler ve bu durumda olan yine incan vücuduna insan hayatına oluyor. İlaçlara bağımlılık artıyor. Zaten şehirleşme, hava kirliliği, stres ve daha bir çok sebepler yüzünden sağlık standartlarımız düşmüş durumda bunun yanında psikolojik olarakta toplumun çoğu kendini iyi hissetmemekte. Herkes tatil günlerinde doğaya açık alanlara gidip biraz olsun rahatlamay çalışıp, emekliliği geldiğinde sakin bir köyde, kasabada yaşlılığını geçirip doğayla iç içe olup huzurlu bir biçimde hayatını sonlandırma isteğiyle yaşıyor fakat şuan ki hayatınızda tamda şuanda kendinizi çok daha iyi hissedebileceğiniz ilaçlara kimyasallara bağlı kalmadanda vücudunuza sağlığınıza özen gösterebileceğiniz bir yol var...

1. Avokado

Avokado
  • Enerji değeri yüksek bir meyve olan Avokado yağ ve protein açısından da oldukça zengindir.
  • Vücut dokularının ve cildinizin tekrar yenilenmesinde önemli rol oynar.
  • Yaraların iyileşmesine katkıda bulunur.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Kansere karşı koruyucudur. 
  • Avakadonun Kabızlığa karşı etkilidir.
  • İçeriğinde bulunan protein, mineral ve vitaminler çocukların ve özellikle hamile bayanların düzgün beslenmelerinde çok gerekli olan maddelerdir.
  • Aynı zamanda salgılattığı mutluluk hormonu yüzünden ruh sağlığımıza da çok faydalıdır.
     

2. Ceviz

Ceviz

Antioksidanlar bakımından oldukça zengin olan ceviz, kanseri önlemede önemli bir mevyedir. Mevcut araştırmalar cevizin hafızayı güçlendirdiği ve bilişsel fonksiyona katkıda bulunduğunu ortaya koyuyor. Cevizin yüksek kalorili olduğu ve yüksek oranda yağ içerdiği düşünüldüğünde kilo verdiren bir meyvedir. Günde 3-4 adet ceviz yemek tokluk hissini uzatarak, daha fazla kalori almanızı engeller.
 

3. Fasulye

Fasulye

 Karaciğer yetmezliği, böbrek taşları, kalp çarpıntı ve idrar iltihapları gibi birçok hastalığın ilacıdır. Bağırsakları çalıştırır. Hipertansiyona karşı koruyucudur. Kabızlığı ve şişkinlik hissini giderir.

4. Havuç

Havuç

Lösemide kansere yol açan hücre büyümesini baskılıyor. Aşağı yukarı hepimiz havucun gözler için iyi olduğunu biliriz. Göz tansiyonu riskini azaltır. Gözlerin nemli kalmasını sağlayarak, göz kuruluğunu önler.
 

5. İncir

İncir

Kan basıncının dengelenmesinde yardımcı olur. Diyabetik beslenme listeniz için uygun bir meyve arıyorsanız incir tam size göre. 51.823 kadının katılımıyla yapılan bir araştırmaya göre menopoz sonrası dönemde daha iyi besin lifi  tüketen kadınların meme kanserine yakalanma oranı tüketmeyenlere göre %34 daha az. 
 

6. Kereviz

Kereviz

Kabızlık gibi sorunların giderilmesi için bire birdir. Güçlü bir idrar söktürücüdür.
Kereviz sapı ve kereviz suyu, kasları rahatlatıcı etkisiyle adet döneminde yaşanan sancıların ve krampların hafifletilmesi için tüketilebilir. 
 

7. Mantar

Mantar

Kolesterolü düşürür. Kalp ve damar sağlığı için önerilen gıdalar arasında yer alır. 
 

8. Portakal

Portakal

Portakallar, düşük kalori içerdiği için günlük tüketilebilir. Kandaki şeker seviyesini olumlu yönde etkileme noktasında çok etkilidir. Kalsiyum açısından zengin olduğu için kemik sağlığını korur. Yüksek lifler içerdiği için ülseri önler. Kan basıncının düşürür.
 

9. Tatlı patates

Tatlı patates

Şeker hastaları için yararlıdır. Kan şekerini düzenler. Karaciğer kanseri, cilt kanseri ve prostat kanseri riskini azaltır. Sindirim sistemi için mükemmel bir besindir.
Kolesterolü düşürür ve tokluk hissi vererek zayıflamaya yardım eder. 
 

10. Üzüm

Üzüm

Migrenin tedavisinde çok önemli rol oynar. Meme kanserine iyi gelir. Üzüm hazımsızlığı giderir ve hazımsızlığa neden olan unsurları ortadan kaldırabilir. Üzümün göz ve görme sağlığını koruduğu en iyi bilen özelliklerinden sadece bir tanesidir.
 

11. Zencefil

Zencefil

Mideyi düzenler. İştah açıcıdır. Mide bulantılarını giderir. Özellikle romatizma rahatsızlıklarda bin yıllardır kullanılmaktadır. Evet arkadaşlar bu yazımızda mucize gibi 11 adet doğa mucizesini sizlere göstermeye çalıştım, bu mevyeleri, sebzeleri tükettiğiniz taktirde artık ilaçlara, kimyasallara ihtiyacınız kalmadan çok daha sağlıklı ve mutlu bir hayat geçirebilirsiniz evet hemde daha ucuza. Bir daha ki yazımızda görüşmek dileğiyle.
 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.