OFPOF

Dermatologların "Asla Kullanmayın!" Diye Bağırdığı 7 Ürün

-
5.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Dermatologların "Asla Kullanmayın!" Diye Bağırdığı 7 Ürün
0 izlenme
Ofpofer
-

Dermatolog uzmanları bizim farkında olmadığımız şeyleri görebilirler. Sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak için önermedikleri ürünler!

1. Sprey güneş kremleri

Sprey güneş kremleri

Losyon veya kremi cildine uygulamaktan nefret edenler için muhtemelen sprey ürünleri büyük bir kurtarıcıdır ancak dünya genelinde sprey güneş koruyucularının kullanılmaması tavsiye ediliyor. Schweiger Cildiye Grubu’ndan Dr. Rachel Nazarian, sprey ürünlerin oldukça ince yapıda olduklarını ve güneş ışınlarından korunabilmek için yeterince kalın bir katman sağlayamadıklarını söylüyor.

2. Tonik

Tonik

Temizle, tonikle ve nemlendir. Bu üç adım cilt bakım rutini denince hemen akla ilk gelenler oluyor. Ancak dermatologın çoğu tonik kullanmadığını söylüyor. Çünkü tonikler, kurumayan ve uçmayan bir alkol maddesi içeriyor. İltihaplı ve sivilceli bir cilt için veya yağlı bir cilt için toniği tercih etmeyen dermatologlar, tonik yerine bol vitamin ve mineral kapsayan gül suyunu öneriyorlar.

3. Bronzlaştırıcı güneş yağları

Bronzlaştırıcı güneş yağları

Uluslararası kurul sertifikalı dermatolog Dr. Kenneth Mark, güneşte bronzlaşmayı sevenler için kötü haberi veriyor. Kimsenin böyle bir şeyi cildine yapmaması gerektiğini, içinde 4 SPF bulunan güneş yağlarının asla yeterli derecede koruyamadığını söylüyor.

4. Parabenler

Parabenler

Paraben, ürünlerde bakteri üretimini önlemek için kullanılan bir maddedir. Birçok nemlendirici, yaşlanma geciktirici krem, şampuanlar, tonikler, deodorantlar ve günlük olarak kullandığımız birçok ürünlerin içerisinde bulunur. Raf ömrünü uzatıcı olarak kullanılan madde ciltte egzama tipi tahriş ve alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. 

5. Otel sabunları

Otel sabunları

Dermatologlar, harika kokan otel sabunlarının cildi kuruttuğunu ve iyi gelmediğini söylüyor ve asla kullanmıyorlar. Nedeni ise kokulu sabun ürünlerinin cildi tahriş etmesi oluyor.

6. Cildi soyan peelingler

Cildi soyan peelingler

Ten derisini soyan ürünler kesinlikle tavsiye edilmiyor. Özellikle sert keseli ürünlerin ve yüz fırçalarının asla kullanılmaması gerektiğini de düşünüyorlar.

7. Kimyasal bazlı güneş koruyucuları

Kimyasal bazlı güneş koruyucuları

Kimyasal bazlı güneş koruyucuları, cildimizi güneş ışınlarına karşı korurken zaman ile birlikte zararlı maddeleri vücudumuza hapsediyor. Güneş kremlerini dermatologlar mecbur kalmadıkça kullanmıyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.