OFPOF

Daha İyi Uyku İçin Size Yardımcı Olacak 8 Yararlı Gıda

-
4.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Daha İyi Uyku İçin Size Yardımcı Olacak 8 Yararlı Gıda
23.885 izlenme
Ofpofer
-

Uykusuzluk mu çekiyorsun? Bu yediğin şeylerle ilgili olabilir. Daha iyi uyku için yararlı olacak 8 yararlı gıdayı araştırdık.

Uyku Hayatımızın bir desteğidir, ama hayattaki diğer iyi şeyler gibi biz sadece onun önemini kaybettiğimizde farkına varıyoruz. Uykusuz geçen bir gecenin ardından yorucu bir günün yorgunluğu iyi bir gece uykusunu bizim için daha önemli yapar ve iyi kalitede bir uyku altın değerindedir.

Geçmişte sonuçlarını hissetmeden gece 3'ü bir hamburgerle geçirirken şimdi belli yemeklerin farkına varıyorsun. Gece hamburger yenmesi durumunda bunun etkileri tatsız olabilir; mide ekşimesi,karın ağrısı gibi. Ancak başka bir yol daha bulunuyor; bu yemekleri uyku vaktinden kısa bir süre önce yediğinde daha kolay uykuya dalmana yardımcı olabilir ve uyku kaliteni yükseltip daha iyi uyumana yardımcı olabilir. Bende bu gıdalardan 8 tanesi sizler için araştırdım.

 

1. Kiraz

Kiraz

Kiraz melatonin içeren doğal besinler arasındadır. İçerdiği kimyasallar bizim biyolojik saatimizi ve günlük ritmimizi düzenler. Dünyada insanlar seyahat ederken jetlağ'in etkisini hafifletmek için sık sık birçok melatonin ilaçları alır, bu yüzden yurtdışı seyahatinden dönüşte biyolojik saati yeniden düzenlemede sorun yaşayabilirsiniz. Eğer birkaç kiraz yemeyi denerseniz,böyle bir sorun tamamen ortadan kalkacaktır.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.