OFPOF

Daha Dinç Hissetmek İçin Yapabileceğiniz 7 Muhteşem Öneri

-
1.8b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Daha Dinç Hissetmek İçin Yapabileceğiniz 7 Muhteşem Öneri
0 izlenme
-

Bu yaz aylarında özellikle kendimizi sürekli halsiz hissedebiliriz. İşte size daha dinç hissetmek için 7 müthiş öneri.

Kolunuzu bile oynatıcak kadar haliniz olmayabilir. Yaz aylarında çoğumuzun şikayetlerinden birisidir muhtemelen. Peki neden bu kadar halsizim diye düşündünüz mü hiç? İşte size kendinizi daha dinç hissetmenizi sağlayabilecek 7 öneri.

1. Uykunuzu Düzene Sokun

Uykunuzu Düzene Sokun

Uykunuzu düzene sokmak bunun ilk şartı. Çok uyumak insanı sersemleştirir. Uykunuzu alamadığınız zaman sonuçlarını zaten biliyoruz. Sürekli olarak 8 saat uyuyan bir insanın bu düzeni bozup 1 saat bile fazla uyuması onu halsiz düşürecektir.

Kendinize bir uyku düzeni belirleyin ve o düzenden çıkmamaya özen gösterin.

2. Gün İçinde Esneme Hareketleri Yapın

Gün İçinde Esneme Hareketleri Yapın

Kendinizi daha dinç hissetmek için yapabileceğiniz bir diğer öneride esneme hareketleri. Özellikle sürekli bilgisayar başında oturan kişilerin bu hareketleri sağlıkları açısından da yapması gerekiyor. 

Sağlıklı bir vücut sizi daha dinç hissettirir.

3. Kahvaltı Yapmadan Dışarı Çıkmayın

Kahvaltı Yapmadan Dışarı Çıkmayın

Sabahları iştahınız olmuyorsa muhtemelen bu uyku düzeninizin olmamasındandır. Kendinize bir uyku düzeni hazırladıktan sonra zaten iştahınız açılacaktır. Bu maddeyi önemsiz diyerek bir kenara atmayın ve her sabah kesinlikle kahvaltınızı yapın.

4. Spor Yapmaya Özen Gösterin

Spor Yapmaya Özen Gösterin

spor olmazsa olmazlardan. Vaktim yok diyenler en azından her sabah yürüyerek kendisini daha dinç hissedebilir. Binanızda asansör varsa merdivenleri tercih etmeniz bile sizin için daha iyi olur. Unutmayın spor vakit kaybı değildir, daha mutlu hissetmenizi sağlar.

5. Teknolojik Aletlere Bağımlı Kalmayın

Teknolojik Aletlere Bağımlı Kalmayın

Tek odağınız teknolojik aletler olmasın. Arkadaşlarınızla sohbet edin, kafede kahve için ama teknolojik bir alete bütün odağınızı vermeyin. Bu sizin hem ileride hem de o anda daha halsiz hissetmenizi sağlar.

6. Su İçmeyi İhmal Etmeyin

Su İçmeyi İhmal Etmeyin

Su insan için olmazsa olmazlardan. Su içmemeniz size bir süre sonra baş ağrısı yapar. Susuz kalmanız kalbinizin organlarınıza daha çok kan basıncı yapması anlamına gelir ve daha yorgun hissedersiniz.

7. Kötü Düşüncelerden Arının

Kötü Düşüncelerden Arının

Sürekli düşünüyor olabilirsiniz ama buna bir son vermeniz gerekiyor. Bir evcil hayvan edinebilirsiniz. Gününüzü ona verdiğiniz zaman ve karşılığını aldığınız zaman kendinizi daha mutlu hissedersiniz. Bu size kendinizi daha dinç hissettirir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.