OFPOF

Çocuklarınızın Sağlığına Zarar Vermesi Mümkün Olan 7 Yiyecek ve İçecek

-
647
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Çocuklarınızın Sağlığına Zarar Vermesi Mümkün Olan 7 Yiyecek ve İçecek
0 izlenme
Ofpofer
-

Çocukların, vücutlarının fizyolojik özelliklerinden dolayı yememeleri gereken yiyecekler ve içecekler vardır. Gelin, bunlar nelermiş öğrenelim.

1. Meyve suyu

Meyve suyu
Meyve suları, farklı yaşlardaki çocuklar arasında popülerdir. Meyve suları, uygun ve parlak paketler halinde satılır. Ancak paketlenmiş suyun avantajları burada bitiyor. Bir bardak meyve suyu 5-6 çay kaşığı şeker içerir.

Amerikan Pediatri Akademisi, meyve suyu yerine meyve yemeyi öneriyor. Meyve içindeki lif sayesinde, meyve suyu yavaş yavaş emilir. Ayrıca taze sıkılmış meyve suyu veya bir smoothie içmeye çalışabilirsiniz .

2. Yoğurt

Yoğurt
Sağlıklı bir yoğurt seçmek için malzemeleri okumalısınız. Öncelikle, buzdolabında değil de açık raflarda saklanan en tehlikeli yoğurt ürünlerini satın almayın. İkincisi, tatlı olanlar yerine doğal yoğurt satın alın.

Meyveli yoğurtlar, çocukların fazla kilolu olmalarına ve şeker hastalığına yakalanma riskini arttıran çok miktarda şeker, yağ ve kalori içerir.

3. Tahıl gevrekleri

Tahıl gevrekleri
Tahıl gevrekleri, müsli ve diğer benzer gıdalar, çok fazla vitamin ve mineral içerdiğini iddia eden reklamlarda çok sağlıklı görünüyorlar. Aslında, bu yiyecekler sağlıklı bir element içermez. Ancak çok fazla şeker içerirler. Mısır, buğday ve yulafın tüm sağlıklı elemanları üretim sırasında çıkarılır ve sadece karbonhidratlar bırakılır.

Bu yemekle açlığı doyurmak çok zor, bu yüzden çocuk, sadece birkaç saat sonra tekrar acıkacaktır. İyi bir yedek plan ise yulaf ezmesidir. Çocuklar için daha cazip hale getirmek için meyve ve fındık ekleyebilirsiniz.

4. Bal

Bal
2 yaşından önce çocuklar bal yememelidir. Bu sadece olası bir alerjik reaksiyonla ilgili değildir, bazen bal, botulizm olarak adlandırılan ciddi bir enfeksiyon hastalığına yol açabilen bakteriler içerir.

5. Üzüm

Üzüm
Üzüm, çocukların ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri içerir. Fakat çocukların onları yemelerine izin verilmemesinin bir nedeni vardır; büyük ve kaygandırlar ve bir çocuk üzüm yüzünden boğulabilir.

Ayrıca üzümler, bir çocuğun sindirim sistemi için zorluk çıkarır. Muzlar, 2 yaşından küçük çocuklar için harika bir alternatiftir.

6. Çocuklar için multivitaminler

Çocuklar için multivitaminler
Vitaminler oldukça tartışmalı bir konudur. Mesele şu ki, ebeveynler genellikle tamamen yanlış olan ve hatta tehlikeli olabilecek bir uzmana danışmak yerine bilgi ve deneyimlerine güveniyorlar. hayvan şekilli vitaminlerin ne kadar zararsız göründüğü önemli değil, vitaminler sadece doktorlar tarafından önerilmelidir.

Çocuklar gerekli vitaminleri yiyeceklerden almalı, onlara herhangi bir takviye vermeye gerek yoktur.

7. Milkshake

Milkshake
Herhangi bir ebeveyn, bir soda ve bir milkshake arasında bir seçim yapmak zorunda kalsa kesinlikle milkshake'i seçecektir. Fakat milkshake, soda kadar tehlikeli ve çok fazla yağ ve şeker içeriyor.

En son araştırmalar, bu tür bir yağlı içeceği düzenli olarak içmenin kardiyovasküler hastalıkların gelişimine yol açabileceğini söylüyor.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.