OFPOF

Cinsellikte Sadistlik Olarak Bilinen Sadomazoşizm Hakkında Bilgiler

-
3.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Cinsellikte Sadistlik Olarak Bilinen Sadomazoşizm Hakkında Bilgiler
1.492 izlenme
Ofpofer
-

Cinsellikte acı çekmek ve çektirmekten haz duyanlar için söylenen bir terim. Sadomazoşist !

Şöyle bir genel anlamına bakacak olursak, Sadizm karşısındaki kişiye acı vermek veya eziyet etmekten seksüel bir haz duymanın adıdır. Bu adın kaynağı, Fransız filozof ve sadistik öykü yazarı Marquis de Sade'den gelmektedir. Sadizm'in acıyı duyan taraf açısından karşıtı olan olgu ise mazoşizm olup kendisine acı verilmesinden, eziyet edilmesinden seksüel zevk alma duygusudur. Genellikle dövülme, aşağılanma, bağlanma ve işkence edilme gibi seksüel fanteziler içerir. 

19. yy'da çıkmış olmasına rağmen günümüzde hala çok popülerdir. 

İşte Sadomazoşizm hakkında bilgiler.

1. Çeşitlilik

Çeşitlilik
Sadist kişilik sahibi olan kişiler, genellikle cinsel ilişkilerini renklendirmek için çeşitli oyuncaklar kullanırlar. Bu oyuncaklar öyle sıradan bildiğimiz şeyler değildir. Örneğin: Kırbaç, kelepçe, deri kıyafetler vs. ve daha birçok acı verecek alet. Bu tür oyuncakları kullandıkça acı karşılığı haz duymaktadırlar. Acı eşiği düşük olanlar için oldukça kötü gözüküyor. 

2. Haz Duymak

Haz Duymak
Çoğu normal ilişkilerde karşı tarafa zarar verildiğinde aşırıya kaçılmış olunsada Sadist insanlar için ne kadar çok acı o kadar çok haz demek. Aşırıyı hissetmek oldukça yüksek haz veriyor. Kendilerine hakim olamayıp bu şekilde karşıdaki insana ciddi zararlar verenler bile var. 

3. Çocukluk

Çocukluk
Şiddet uygulanması zevk verir hale gelmişse ve partnerler bundan zevk alıyorsa partnerlerin ikisindede çocukluk travması olabiliyor. Her ikisinin de ebeveynleri arasında duygusal ve fiziksel şiddet görülebiliyor. Ayrıca anne ve babasından şiddet görmüş kişilerde sadizm daha fazla görülüyor. 
 

4. İlk Deneyim

İlk Deneyim
İlk erotik hazırlanma adı verilen bir durum daha var. Herkes ilk erotik hazzı nasıl aldıysa onların türevlerini yaşamaya çalışıyor. Eğer ilk erotik hazlanma acıyla birlikte gelmişse bunun türevleride cinselliğin içindeki bu tür acılar oluyor. Acıyla zevkin birbirine karışımı. Kulağa oldukça kötü geliyor gibi dursada sadist insanlar için bunlar oldukça normal karşılanıyor. Şöyle bir durumda mevcut, eğer ilk deneyimlerinde bir sadist ile birliktelik yaşayan insanlar diğer ilişkilerindede ne kadar çok acı çekmiş olsalarda ilk deneyimlerindeki anı şu anki partnerlerinden talep edebiliyorlarmış 
 

5. Partner

Partner
Partner seçimlerinide kendileri gibi insanlardan arıyorlar. Bu tarz insanlar için oluşturulmuş sosyal ağlar bile günümüzde mevcut. Eğer bir kişi ilişkide şiddeti seviyor ve partneriniz sevmiyoruz ise aralarında büyük bir anlaşmazlık olabiliyormuş. Zaten bir kişi istemiyor ise bunun adı taciz veya tecavüze girdiği için bu ilişki yaşanmıyormuş. Çünkü tek taraflı alınan şiddet karşılıksız haz vermiyormuş.

6. Şiddet Eşiği

Şiddet Eşiği
Daha çok bu tarz bir eylemi genelde erkekler göstersede kadınlardada oldukça revaşta. Bundan acı duymak yerine haz almayı seçen insanların acı ve şiddet eşikleri oldukça yüksek. Bu kadar acıya maruz kalan biri normal şartlarda bayılır, fakat bayılmak yerine ilişkiye devam etmeyi seçiyorlar. Çünkü bu tarz olaylar onlar için oldukça eğlenceli.

7. Sadomazoşist Erkekler

Sadomazoşist Erkekler
Diğer insanlara göre daha agresif ve saldırgan bir yapıda oluyor. Konuşmaları daha çok maçoluk ve küfür içeriyor. Trafikte araç kullanırken sergilenen sert davranışların vb. sadist insanlara özgü olabiliyormuş. Bazıları ise mülayim bir yapıdayken yatakta vahşileşebiliyor. 
 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.