OFPOF

Cinsel İstediğinizi Arşa Yükseltecek 9 Temel Besin

-
10.5b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Cinsel İstediğinizi Arşa Yükseltecek 9 Temel Besin
0 izlenme
Ofpofer
-

Sevişmek aklınızdan bile geçmiyor mu? Dönem dönem herkesin yaşadığı bu duyguları yenip, seks arzunuzu geri getirmek elinizde…

1. Muz

Muz

Şekli cinsellikle bağdaştırılan muz, gerçek bir potasyum, magnezium ve vitamin B kaynağı. Bunun yanında, erkeklerin cinsel içgüdüsünü artıran minarellere ve enzimlerede sahip.

2. Avokado

Avokado

Eski Aztek uygarlığı avokadoya ağaçta çift halinde asılı durduğu için “testis ağacı” diyorlardı. Folik asit, vitamin B6 ve potasyum açısından zengin olan avokado bunun yanında bağışıklık sistemini de kuvvetlendiriyor.

3. Bal

Bal

Bal içinde bulundurduğu boron minarelleriyle kadınlarda östrojen hormonunu dengeler. Buna ek olarak boron minarelinin erkeklerdeki testosteron hormonunu da dengelediği ve hem erkek hem de kadında cinsel içgüdüyü artırdığı kanıtlandı. Ayrıyeten, içerdiği vitamin B de testosteron hormonuna iyi geliyor.

4. İstiridye

İstiridye

İçerdiği çinko ile sperm ve cinsel dürtüyü artıran istiridyenin afrodiziyak etkisi de oldukça fazla.

5. Sarımsak

Sarımsak

Kokusu ağır olmasına rağmen vücuttaki kan akışını hızlandıran sarımsak özellikle erkekler için çok iyi.

6. Çikolata

Çikolata

Saf kakao doğada bulunan en etkileyici afrodizyakların başında geliyor. Beyinde “aşk kimyası” olarak bilinen PEA enzimi bakımından zengin olan çikolata, heyecan, cazibe ve mutluluğu artırıyor.

7. Fesleğen

Fesleğen

Kokusuyla afrodiziyak etkisi yapan fesleğenin vücuda birçok yararları var. Makarnaya fesleğenli bir sos yaptığınız takdirde kalbinizin ritmi hızlanacak!

8. Badem

Badem

Eski zamanlardan beri doğurganlılıkla bağdaştırılan badem, ayrıca kokusuylada kadınlarda tutkuyu tetikliyor. Araştırmacılara göre ise, vitamin E, magnezyum ve liflerin bulunduğu bademi kadın erkek herkes tüketmeli.

9. Fındık

Fındık

Demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi mineraller, Protein ve E vitamini açısından oldukça zengin bir besin olan fındık, kalp ve damar sağlığı için çok önemli olan doymamış yağ açısından da zengindir. Ayrıca, B grubu vitaminler bakımından da zengindir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.