OFPOF

Cilt Bakımı Konusunda Pratik ve Etkili 10 Uygulama

-
2.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Cilt Bakımı Konusunda Pratik ve Etkili 10 Uygulama
0 izlenme
Ofpofer
-

Bitkisel olarak tedavi giderek yaygınlaşıyor. Bu noktada cilt bakımı için son derece etkili ve ucuz yöntemler geliştirmek mümkün.

Cilt sorunları ciddiye alınmayı hak eden sorunlardır. Ancak pahalı kozmetik ürünler yerine evlerde bulunabilecek bazı ürünlerle yapılacak uygulamalar oldukça iyi neticeler vermektedir.

1. Elma sirkesi

Elma sirkesi

Elma sirkesi mucizevi bir doğal tedavidir. Bir bardak suya 15-20 ml koyun ve günde iki kez için. Her gün iki kez pamuklu ped kullanarak topikal olarak uygulayın.

2. Aloe Vera

Aloe Vera

Taze aloe verayı cilde uygulamak için bir pamuk ped kullanın. Günde 3 kez tekrarlayın.

3. Hindistancevizi yağı

Hindistancevizi yağı

Günde bir kez Hindistan cevizi yağını bir yemek kaşığı tüketin.

Etkilenen bölgeye günde iki kez uygulayın ve emilmesini sağlayın. Hindistan cevizi yağı, düşük moleküler ağırlığı ve proteinlerle bağlanma biçiminden dolayı, diğer ürünlere kıyasla cilde daha derin bir seviyede nüfuz etme kabiliyetine sahiptir.

Anti-inflamatuar özellikleri nedeniyle,  egzamadan muzdarip kişiler için daha hızlı iyileşme sağlayan ideal bir tedavidir.

4. Zerdeçal

Zerdeçal

Bir besin takviyesi olarak alabilirsiniz.

Bir macun haline getirmek için suya karıştırın ve iltihabı azaltmak için cilde uygulayın, sivilce ve yara izlerini iyileştiren etkiye sahiptir.

5. Yulaf ezmesi

Yulaf ezmesi

Tahriş olmuş cildinizi yatıştırmak için küvetinizde ılık suya biraz yulaf ekleyin.

Aknenin önlenmesi ve cildin iyileştirilmesi için kahvaltınızın bir parçası olarak tadını çıkarın.

6. Limon suyu

Limon suyu

Limon, hem yağ salgısını hem de sivilceye neden olan bakterileri azaltarak akne eğilimli cilde iyi gelir. Ayrıca, 2 ayrılmaz bileşeni yardımıyla, koyu lekeleri veya melazma şeklinde pigmentasyonu azaltır.

Yatağa gitmeden önce yüzünüze nemlendirici sürün.

Enflamasyonla mücadele etmek ve cildinizde yağ üretimini azaltmak için diyetinize limon suyu ekleyin.

7. Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı, kronik cilt hastalıklarının büyük çoğunluğu için nihai mucizedir. Güçlü antiseptik özellikleri ve en iyi antibakteriyel esansiyel yağlardan biri olarak kabul edilen yağ, yaraları tedavi etme yeteneği ile tanınır.

Bu antibakteriyel ve anti-inflamatuar besinler, akne ve egzama, kepek, pamukçuk, septik yaralar, saçkıran ve sedef hastalığı gibi diğer enflamatuar cilt rahatsızlıkları için doğal bir ilaç olarak çalışır. Klinik Mikrobiyoloji İncelemelerine göre, çay ağacı yağı bir Dizi mantar enfeksiyonuna karşı savaşmak için de kullanılabilir.

Çay ağacı yağı cilde topikal olarak uygulanabilir, ancak her zaman Hindistan cevizi yağı ile seyreltilmelidir.

8. Bal

Bal

Özellikle, doku büyümesinin uyarılmasını içeren ve yara izlerinin oluşumunu en aza indiren birçok terapötik özellik nedeniyle, döküntüleri, yanıkları, ülserleri ve diğer yaraları tedavi etmek için kullanılmaktadır. Ayrıca, hidrojen peroksit üreten bir enzim içerir - çok iyi bilinen bir dezenfektan.

Sağlıklı bir bağırsak için kahvaltıya ekleyin.

Etkilenen alana topikal olarak uygulayın ve 30 dakika bekletin.

9. Domates suyu

Domates suyu

Domates gerçekten çeşitli sağlık yararları ile süper bir besindir. A vitamini, C vitamini, likopen açısından zengindir ve antioksidan bakımından zengindir.  Domates suyu cildin pH seviyesini düzenler ve tahriş olmuş cildin tedavisine yardımcı olur.

Ayrıca, meyvelerde bulunan antioksidanlar eşliğinde bulunan likopen nedeniyle domatesler akne çatlaklarıyla mücadele etmenin harika bir yoludur. Cildinizin koruyucu tabakasını arttırır, kolajen üretimini artırır ve cilt hücrelerinizin yenilenmesine yardımcı olurlar.

C vitamini ve Likopen almak için haftada en az bir kez domates suyu için.

Antioksidanlardan cildinizin faydalanması için  20 dakika yüz maskesi olarak kullanın.

10. Bentonit kili

Bentonit kili

Bentonit kili, toksinleri dışarı atmasına, bağışıklığı arttırmasına ve iltihabı azaltmasına yardımcı olarak vücuda fayda sağlar. Bu mucizevi mineral, cildin mantar enfeksiyonları, bakteriyel enfeksiyonlar ve deri döküntüleri gibi durumlarda ucuz bir tedavi sağlayabilmektedir.

Bir yüz maskesi olarak kullanın ve ılık su ile durulamadan önce 15-20 dakika bekletin. Zengin, kremli bir nemlendirici uygulayın.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.