OFPOF

Cildinize İyi Gelecek ve Genç Kalmanızı Sağlayacak 7 Yiyecek

-
3.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Cildinize İyi Gelecek ve Genç Kalmanızı Sağlayacak 7 Yiyecek
0 izlenme
Ofpofer
-

Cildinize aşırı iyi gelebilecek ve ayrıca genç kalmanızı sağlayacak 7 harika yiyecek.

1. Patates

Patates

Patates, genç cilt için harika bir çözümdür. Aydınlatmada ve cildi dengelemekte kullanılabilir ve ayrıca kırışık önleme etkisi vardır.
Her gün 15 dakika boyunca bir patates maskesi uygulayın. Çiğ patates posası veya suyu kullanabilirsiniz. Cilt esnekliği ve net yüz hatları için patates maskesine biraz limon suyu eklemeyi deneyin.

2. Limon

Limon

Limon, cildi beyazlatmanın, siyah noktalardan ve akne etkilerden kurtulmanın harika bir yoludur. Limon cildi yumuşatır ve daha parlak, daha düzgün bir cilt elde edersiniz.
Tonlamalı losyon olarak limon suyu kullanın, günlük olarak yüzünüze sürtün.

3. Salatalık

Salatalık

Salatalık maskesi akne tedavisinde çok etkili bir çaredir. Salatalık ayrıca cildinizin canlılığını ve gençliğini de destekler.
Salatalık dilimlerini yüzünüze en az 15 dakika boyunca uygulayın. Bu yöntemi haftada birkaç kez tekrarlayın.

4. Domates

Domates

Domates dilimlerinden yapılmış doğal bir maske, yorgun, matlaşmış ve gerilmiş cildiniz için harika sonuçlar yaratabilir.
Yumuşak, nemli ve genç cildinizi geri almak için haftada bir kez 20 dakika boyunca domates dilimleri uygulayın. Cildinizde iltihap varsa yüzünüzü domates suyuyla ovun. Cilt tonunuzu iyileştirmek için domates posası ve zeytinyağı kullanarak doğal bir maske hazırlayın.

5. Bal

Bal

Bal en iyi cilt nemlendiricilerinden biri olarak bilinir. Mineraller ve diğer organik mikro elementler bakımından zengin olan bal, hücrenin yenilenmesini hızlandırır. Bal düzenli olarak kullanılırsa bile, derin kırışıklıklarını ortadan kaldırabilir. 
Balı yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve 20 dakika sonra ılık su ile durulayın. Yaşlanma karşıtı bir maske yapmak için bal ve tarçını eşit oranlarda kullanın.

6. Şeker

Şeker

Şeker her zaman elinizin altında olan doğal bir çare. Yüzünü nazikçe temizler ve besler. Şeker cildinizi yumuşak, pürüzsüz ve parlak hale getirir, ölü cilt hücrelerini etkin bir şekilde yok eder.
Yüzünüzü ıslatın ve haftada bir şekerle ovun. bebek gibi yumuşak cildinin tadını çıkarın!

7. Zeytinyağı

Zeytinyağı

Zeytinyağı cildinizi genç ve sağlıklı tutmak için en etkili yöntemlerden biridir. Bir damla zeytinyağı çeşitli doğal ev yapımı güzellik ürünleriyle beraber kullanılabilir. Kırışıklık karşıtı bir etkiye sahiptir, nemlendirir ve cildinize kadifemsi bir yumuşaklık kazandırır. Zeytinyağı asla alerjiye neden olmaz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.