OFPOF

Çalışma Koşullarınızı Düzene Sokun! İşte Sizi Bekleyen Meslek Hastalıkları

-
164
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Çalışma Koşullarınızı Düzene Sokun! İşte Sizi Bekleyen Meslek Hastalıkları
98 izlenme
Ofpofer
-

İş stresi, yüksek sorumluluk, aşırı rekabet ve hedef baskısının çok olduğu meslek gruplarını bekleyen hastalıkların birkaçı.

- Üst düzey yöneticiler

Üst düzey yöneticiler

Üst düzey yöneticiler, aşırı stres ve sorumluluk nedeniyle kalp krizi riski ile karşı karşıya kalıyorlar.

- Öğretmenler

Öğretmenler

Öğretmenler kalabalık ortamlarda çalıştıkları için solunum yolu ile bulaşan enfeksiyon hastalıkları açısından risk altındalar.

- Bankacılar

Bankacılar

Bankacıların hesaplarında çıkan bir açık, “Bir lira” bile olsa, bir milyon lira gibi hesap sorulabilir. Bu nedenle para ile uğraşan banka sektörü kalp hastalıkları ve erken yaşta enfarktüsler açısından ciddi olarak risk altında.

- Gazeteciler

Gazeteciler

Stres nedeniyle; yoğun sigara içimi, çay ve kahve tüketimi, fast food tarzı hazır ve çabuk yiyecekler kalp ve damar hastalıklarına zemin hazırlıyor. Kafein alımı da ritim bozukluklarına yol açıyor.

- Doktor ve hemşireler

Doktor ve hemşireler

Doktor ve hemşireler ise hem yoğun çalışmaları, hem de birçok bulaşıcı hastalıkla karşı karşıya kalmaları nedeniyle yüksek risk grubunu oluşturuyorlar. Sürekli ayakta çalıştıkları için varis en büyük düşmanlarından. Uzun gece vardiyaları ise hormonal bozukluklara neden oluyor.

- Ofis çalışanları

Ofis çalışanları

Ofisteki gürültü en büyük stres kaynaklarından. Gürültü ve etraftan gelen rahatsızlık ise stresi tetikliyor. Bu da, sinir bozukluğu, depresyon ve kavgaya eğilim yaratıyor.

- İşi bilgisayar üzerine olanlar

İşi bilgisayar üzerine olanlar

Çalışanların ekran karşısında daha çok zaman geçirmeleri ve buna bağlı fiziksel kondisyonlarının düşük olması, bilgisayarları aşırı ve hatalı kullanmaları sağlık sorunlarının artmasına neden oluyor. Boyun fıtığı, tendinit gibi ciddi hastalıklara dikkat etmeliler.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.