OFPOF

Bilmek İsteyeceğiniz En Yaygın 7 Güzellik Sorusu ve Bazı Yardımcı Çözümler

-
7.9b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bilmek İsteyeceğiniz En Yaygın 7 Güzellik Sorusu ve Bazı Yardımcı Çözümler
0 izlenme
-

Güneş kremi ile yapılan makyajdan sabahları kızarık burundan kurtulmaya kadar sorulan 7 güzellik sorusu ve cevapları.

Hiç cilt kızarıklığından nasıl kurtulacağınızı ya da sivilcelerinizden nasıl kurtulacağınızı düşündünüz mü? Tabii ki düşündünüz. 7 soru 7 cevap sizi bekliyor.

1. Selülitlerden nasıl kurtuluruz?

Selülitlerden nasıl kurtuluruz?

Tabii ki, güzellik ile ilgili en popüler sorulardan bahsederken, selülit ilk sırada geliyor. Selülitle mücadelede evrensel olarak etkili bir yöntem bulunmamasına rağmen, bazı tedaviler ve prosedürler aracılığıyla “portakal kabuğu” etkisini azaltabilirsiniz.

Her şeyden önce, bu tür bir dokuya, cilt dokusu katmanları arasında biriken yağ hücrelerinin neden olduğunu bilmelisiniz ve aynı zamanda, cildi pürüzsüzleştirecek, daha düz ve yumuşak yapacak, kafein ve deniz yosunu gibi bileşenler içeren güçlendirici kremler kullanarak bu birikimlerin yoğunluğunu azaltabilirsiniz. 

Sonuçlar hemen farkedilmeyecek, ancak birkaç ay sonra bazı gelişmeler göreceksiniz.

2. Sivilce sıkmanın güvenli bir yolu var mı?

Sivilce sıkmanın güvenli bir yolu var mı?

Her şeyden önce, çoğu zaman durumu daha da kötüleştireceği için bir sivilceyi sıkmak ya da patlatmak yanlış olacaktır. Yapacağınız yanlış bir müdahale gereksiz risk oluşmasına neden olabilir. Ancak yine de sivilcelerinizi cimciklemek konusunda ısrarcıysanız ve acil bir durum ise; ​kendinizi bu konuda tecrübeli ellere emanet etmeniz, hem cilt hem de sinir sağlığınız açısından faydalı olacaktır. Unutmayın, sivilcelere müdahale etmek için üretilmiş özel aletler vardır. Bu iş profesyonellik istiyor.

3. Güneş koruyucu ile makyaj yaparsam, yine de güneş koruyucu kullanmalı mıyım?

Güneş koruyucu ile makyaj yaparsam, yine de güneş koruyucu kullanmalı mıyım?

Bu, tamamen makyajınızın SPF (güneş koruma faktörü) derecesine bağlıdır. Eğer 15 ya da daha fazla ise o zaman muhtemelen yeterli olacaktır.

4. Yaşlılık lekeleriyle baş etmenin en iyi yolu nedir?

Yaşlılık lekeleriyle baş etmenin en iyi yolu nedir?

Bu kahverengi lekeler ("yaşlılık lekeleri" veya "karaciğer lekeleri" olarak da bilinir) aslında güneşe maruz kalmanın bir sonucudur. ​Onları engellemenin bir yolu, ellerinizi güneşten korumaktır. Bunu yapmak sadece yaşlılık lekeleri riskini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda kollajen yıkımını da azaltır, böylece elleriniz daha az kırışır.

Erken yaşlarda güneş koruyucu kullanıyorsanız, daha sonraki yıllarda yaşlanma riskini azaltabilirsiniz. Ancak asla geç kalmış sayılmazsınız. Yaşlılık lekeleri geliştikten sonra güneş kremi kullanmak, ortaya çıkmasını engellemeye yardımcı olacaktır.

5. Siyah noktalardan nasıl hızlı kurtulunur?

Siyah noktalardan nasıl hızlı kurtulunur?

Bir diğer oldukça popüler olan bir soru, siyah noktalardan nasıl olabildiğince çabuk ve kolay bir şekilde kurtulunabileceğidir. ​Bakterileri öldürmek ve ölü hücrelerden kurtulmak için benzoil peroksit jeli kullanılabilir.

6. Cildim yağlı ise nemlendirmeli miyim?

Cildim yağlı ise nemlendirmeli miyim?

Kesinlikle evet! Yağlı ciltler için nemlendirme gerçekten gereklidir. Her şeyden önce nemlendiriciler ısı, güneş ışığı, toz vb. gibi dış etkenlerin etkisine karşı doğal bir bariyer oluştururlar. Ayrıca, yağ üretimini kontrol etmeye de yardımcı olurlar. ​Bir nemlendirici satın alırken dikkat etmeniz gereken tek şey, seçtiğiniz ürünlerin yağsız ve nonojenik olarak etiketlendiğinden emin olmaktır.

7. Sabahları burun çevresindeki kızarıklıktan ve dudaklardaki çatlaklardan nasıl kurtulunur?

Sabahları burun çevresindeki kızarıklıktan ve dudaklardaki çatlaklardan nasıl kurtulunur?

Bu tür problemleri önlemenin ilk adımı, cildin ölü hücrelerinden kurtulmak için düzenli olarak peeling yapmaktır. Bunu yapmak için bir temizleme toniği ile ılık suda hafifçe nemlendirilmiş yumuşak bir havluya ihtiyacınız olacaktır. ​Ayrıca, burnun kenarları ve dudakların köşeleri gibi derinin sorunlu bölgelerine bir nemlendirici uygulamanız gerekir. ​ Son olarak, kusurları gizlemek için bir kapatıcı ile bitirmeniz gerekir. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.