OFPOF

Başarıyı Arttırmak İçin 10 Beslenme Önerisi

-
804
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Başarıyı Arttırmak İçin 10 Beslenme Önerisi
2.111 izlenme
Ofpofer
-

Başarılı olabilmek her insanın arzusudur. İşte günlük hayatınızda uygulayabileceğiniz ve başarınızı arttıracak 10 öneri...

Başarı, hayatın her alanında elde etmek istediğimiz duygulardan biridir. Başarılı olmak, çeşitli faktörlere bağlıdır. Bunun en başında zekâ ve zekâyı doğru kullanma becerisi gelir. Zekamızı daha aktif kullanabilmemizde uyku düzeni, konsantrasyon, eğitim, pratik kazanma ve tecrübe gibi faktörler etkilidir. Temele inecek olursak akıl sağlığının korunması ve zekâ gelişiminde beslenme birinci derecede önem taşır. Bunun için Diyetisyen Hüseyin Emre Ekici’nin 10 maddelik rehber niteliğindeki önerilerine bir göz atalım:

1. İki yaşına kadar anne sütü

İki yaşına kadar anne sütü

Eğer bir bebeğiniz varsa ya da olmasını planlıyorsanız bu maddeye dikkat! Bebeğin beyin gelişimini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi için bebeğe 2 yaşına kadar anne sütü verilmelidir. İnek sütü o yaşlarda anne sütünün yerini tutmamaktadır ve demir içeriği yetersiz olduğu için beyin gelişimini olumsuz etkileyebilir. İlk 6 ay sadece anne sütü verildikten sonra, anne sütü ile beraber inek sütü de verilebilir. Bebeğinizin akıllı ve zeki olmasını istiyorsanız bunlara dikkat edin.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.