OFPOF

Ayakkabılarınızın Ayağınızı Vurmaması İçin 10 Basit Öneri

-
23.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ayakkabılarınızın Ayağınızı Vurmaması İçin 10 Basit Öneri
0 izlenme
Ofpofer
-

Yeni aldığımız pahalı; ancak ayağımızı vuran ayakkabıların işkenceye dönmesini önleyebiliriz!

1. Yara Bandı Yöntemi

Yara Bandı Yöntemi

En bilindik yardım yöntemlerinden birisi tahriş olan bölgeye yara bandı yapıştırmaktır. Sürtünmeden kaynaklanan yaraları önlemek için ayakkabıyı kullanmadan önce, yara bandının ayağınızın acıyan kısmının tamamını kapladığından ve yerinden oynamadığından emin olunuz. Özellikle topuklu ayakkabılarda bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

2. Talk Pudrası

Talk Pudrası

Talk pudrasının pişiklere iyi geldiği herkes tarafından bilinir; ancak siz ona bir kullanım alanı daha ekleyebilirsiniz. Ayağınıza sürdüğünüz pudra sürtünmeyi azaltacak ve ayağınızın yara almasını önleyecektir. Aynı zamanda ayakkabınıza döktüğünüz kokulu pudra istenmeyen kokuların önüne geçebilirsiniz.

3. Çorap ve Saç Kurutma Makinesi Yöntemi

Çorap ve Saç Kurutma Makinesi Yöntemi

Ayağınıza, elinizde bulunan kalın bir çorap ve sıkan ayakkabınızı giyin. saç kurutma makinenizi ayakkabınızın sıkan kısmına doğru tutunuz. Sıkan bölgeyi yeteri kadar ısıttıktan sonra ayakkabınızı çıkarmadan soğuyana kadar yürümeye çalışın. Eğer ayakkabınız ayağınızı hala sıkıyorsa bu işlemi birkaç defa tekrarlayabilirsiniz. Bu işlem sert ayakkabınızı yumuşatmaya ve ayaklarınızın şeklini almasına yardım edecektir. Maalesef bu işlem her ayakkabıda işe yaramıyor; ancak ayakkabınız deriden yapılmışsa bu yöntem tam olarak sizin kurtarıcınız olacaktır.

4. Silikon Tabanlar

Silikon Tabanlar

Silikon tabanları eczanelerden, ortopedik dükkanlardan, bazı ayakkabı mağazalarından ve internetten temin edebilirsiniz. Onları birçok form şeklinde satın alabilirsiniz. Örneğin, tabanı tamamen kaplayan ya da sadece topuk kısmı için kullanılan.

5. Roll-on ya da Stick Deodorant

Roll-on ya da Stick Deodorant

Ayağınızın yan kısmı, topuğunuz ve ayak baş parmaklarınız ayakkabı tarafından en çok yaralanan yerlenizdir. Biraz sıradışı bir yöntem gibi görünse de sürtünme kuvvetini ve ayağınızın acısını azaltmak amacıyla problemli bölgelere biraz roll-on ya da stick deodorant uygulayabilirsiniz.

6. Buz

Buz

Yine ilginç ama ulaşılması ve uygulaması kolay bir yöntem: buz yöntemi. Plastik ve su sızdırmadığından emin olduğumuz bir poşete su doldurup ayakkabının içine yerleştirin. Daha sonra ayakkabıyı bir gece dondurucuda bekletin. Ertesi sabah dondurucudan çıkarınz ve buz suya dönüştüğü zaman ayakkabınız artık daha geniş ve ayağınızı acıtmayacak bir form elde ediyor.

7. Alkol ve Gazete Kağıdı

Alkol ve Gazete Kağıdı

Ayakkabınızın iç kısmında ayağınızı sıkan bölgeye alkol sürün. Daha sonra kullanmadığımız gazete kağıtlarını buruşturup ayakkabının içine doldurun. Ne kadar çok kağıt doldurursanız o kadar iyi sonuç elde edersiniz. Bir gece boyunca ayakkabıyı bu şekilde beklettikten sonra sabahleyin gazete kağılarını içersinden alın. Ayakkabınızın sıkan kısmının genişlediğini göreceksiniz.

8. Nemlendirici Krem

Nemlendirici Krem

Bu yöntem ancak gerçek deride işe yarar. Nemlendirici kremi ayakkabınızın içine uygulayın. Topuk ve parmak kısımlarına önem verin. Nemlendirici krem o bölgeleri yumuşatacaktır ve ertesi günü ayakkabınızı giydiğinizde farkı hissedeceksiniz.

9. Patates

Patates

Eğer ayakkabınızın ön kısmı ayağınızı sıkıyorsa bu yöntem tam size göre. Bir patatesi ayakkabınızın ön kısmına yerleştirin ve bir gün boyunca bekletin. merak etmeyin patates ayakkabınızda koku bırakmayacaktır; ancak önlem olası için kullanmadığınız bir bez parçasını patatese sararak da bu işlemi uygulayabilirsiniz.

10. Çekiç

Çekiç

Ayakkabınızın arka kısmı ayağınızı vuruyorsa bir çekiç işinizi görecektir. Ayakkabınızın arka kısmını çekiç darbeleriyle asıl formuna zarar vermemeye çalışarak yumuşatabilirsiniz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.