OFPOF

Asitli İçecek Tüketmenin Sebep Olduğu Büyük Hastalıklar

-
1.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Asitli İçecek Tüketmenin Sebep Olduğu Büyük Hastalıklar
1.341 izlenme
Ofpofer
-

Bu günlerde hepimizin fazlasıyla tükettiği asitli içeceklerin zararını daha önce hiç araştırdınız mı?

Neredeyse herkesin her gün bolca tükettiği bize kendini farkettirmeden bağımlı eden asitin zararlarını daha önce araştırdınız mı? Bence cevabı hayır. Ozaman içerisinde bulunan bileşenleri ve verdiği zararları bir inceleyelim.

Diş Çürümeleri ve Diş Aşınmaları: Fosforik asit ve şeker sebep olmaktadır. Diş minesine zarar verir, dişlerinizin beyazlamasını engeller ve çürümesini kolay hale getirir. Diş özüne ulaşan asitli içecekler apse sorununa yol açar ve acil müdahale gerektirir.

 

Asitli İçecek Tüketmenin Sebep Olduğu Büyük Hastalıklar-ihvrztj64a

 

Kemik Erimesi: Neredeyse tüm gazlı içeceklerin içersinde bulunan ve kalsiyumu dışarı atan fosforik asit sebebiyle oluşur. İlerleyen durumlar kemik kırılganlığına yol açar.

 

Asitli İçecek Tüketmenin Sebep Olduğu Büyük Hastalıklar-ntnwhg16vu

 

Obezite: Günümüzde yaygın olan hastalıklardan biri olan obezitenin temel kaynağı da asitli içeceklerdir. İçerisinde bulunan kafeinin yaptığı bağımlılık nedeniyle yoğun şeker tüketimine maruz kalan vücut bir süre sonra enerjisinin azaldığını farkeder. Bu durum sizi bıkkın ve yorgun bırakır.

 

Asitli İçecek Tüketmenin Sebep Olduğu Büyük Hastalıklar-sp2utz4rf2

 

Böbrek Hastalıkları: Fazla asitli içecek tüketen kişilerde böbrek taşı bulunduğu kanıtlanan bir gerçektir. Bu bağımlılığa dur denilmemesi halinde böbrekler aşınacak ve böbrek hastalıkları oluşacaktır.

 

Asitli İçecek Tüketmenin Sebep Olduğu Büyük Hastalıklar-kxjfoi99oc

Uzun süreli düşünmeyen gençlerin maruz kaldığı gazlı içecek bağımlılığı büyüyünce ciddi problemler oluşturmaktadır. Ailelere düşen görevlerden biriside çocuğu bu içeceklerden uzaklaştırarak yerine kültürümüzün bir parçası olan ayran veya süt, meyve sularına özendirmektir. Çocuklarının sağlığını düşünen yetişkinlerin de çocuğun özenmemesi için bu içecekleri tüketmemesi gerekmektedir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık