OFPOF

Ağız Kokusunu Önlemenin 9 İpucu

-
978
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ağız Kokusunu Önlemenin 9 İpucu
900 izlenme
Ofpofer
-

Ağız kokusundan kurtulmak için neler yapmamız gerekiyor?

1. Diş Temizleme İpi

Diş Temizleme İpi

Fırçalamayla karşılaştırıldığında biraz daha karmaşıktır ve gereksiz gibi gözükebilir, ancak kokuya neden olan bakterilerin toplanması ve çoğalması için mükemmel bir yol olma eğilimi gösteren dişler arasındaki gıdaları kaldırdığı için gerçekten yardımcı olur.

2. Dilinizi Temizleyin

Dilinizi Temizleyin

Dişlerinizi fırçalarken dilini fırçalamayı kim düşünüyor ? Dilin etrafında asılıp hoş olmayan kokuları üreten bakterileri temizlemek için ağız kokusunu engelleyecektir.

3. Sulu Kalın

Sulu Kalın

Sulu kalmanın genel sağlığınız için önemli olduğu biliniyor, ancak herkes kuru bir ağzın bu kokulu bakteriler için daha dostane bir çevre olduğunu bilmiyor. Salya doğanın ağzınızı temiz tutma şeklidir ve hatta antibakteriyel özelliklere sahiptir. Uyurken ağzımızın ne kadar kuru olduğunun farkında olma ihtimalimiz az olduğu için, sık sık kuru bir ağızdan uyandığımıza ve onunla beraber gelen "sabah nefes" inin yanında uyanıyoruz.
 

4. Ağız Tadlandırıcı ve Sakızlar

Ağız Tadlandırıcı ve Sakızlar

Bunlar kötü bir nefes problemi için mükemmel geçici çözümler olabilir, ancak ağzınıza düzenli bir şekilde sarılmadığınız sürece hepsi çok çabuk aşınır. Bu çözümlerin sorunu, sadece ağız kokusu maskelemek ve aslında onu durdurmak için hiçbir şey yapmamasıdır. Bazı durumlarda, bu şeylerin içerdiği şeker aslında bakterileri ağzınıza besleyecek ve işler daha da kötüleşecektir. Dışarıda olduğunuzda bu şeyler yardımcı olabilir, ancak temiz ağız yerine geçemezsiniz.
 

5. Yiyeceklerin Temizlenmesi

Yiyeceklerin Temizlenmesi

Yediklerimizin ağız kokusuna katkısı büyüktür. Özellikle etler dişlerin arasına sıkışmakta oldukça başarılılar ve bir süre sonra parçalanmaya başlayınca üretilen koku kesinlikle ağzınızdan gelmesini istemezsiniz

6. Hızlı Durulama

Hızlı Durulama

İster inanın ister inanmayın, yedikten sonra ağzınızı sade su ile durulamak için birkaç saniye ayırın ağız kokusunu azaltmaya yardımcı olabilir. Bakterilerin çoğalmasını sağlayabilen bu yiyecek parçacıklarının bir kısmının dışarı atılmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ağzınızda bulunan pH düzeylerini normale döndürerek kötü kokuyu önlemenize yardımcı olabilir.
 

7. Doğal Çözümler

Doğal Çözümler

Tabii ki, bütün gün boyunca bir çorba kaşığı gargara eşyası taşıyabilir ve nefesinizi düzenli aralıklarla yenileyebilirsiniz; ancak bu mağaza tarafından satın alınan çözümlerin birçoğunda kimyasal maddeler ve ağzınıza bütün gün koymak istemeyebileceğiniz başka şeyler var. Yeşil çay, gün boyunca yudumlamak için yanında tutabileceğiniz mükemmel bir alternatiftir. Yeşil çay, ağzınızdaki mikropları kontrol etmeye yardımcı olan doğal antibiyotikler içerir. Sert bir doğal yiyecek yelpazeniz varsa, hepsi de kötü kokuyu savuşturan klorofil içeren fesleğen, silantro, dereotu, nane veya maydanoz gibi şeyleri çiğneyebilirsiniz.
 

8. Sigara İçmek

Sigara İçmek

 Ortaya çıkabilecek ciddi sağlık sorunlarına ek olarak, nefesinizi de kötüleştirebilir. Sigara içmek suretiyle vücuda giren sayısız kimyasal bileşikler vardır ve tam olarak taze nefes almazlar. Sigara içmek aynı zamanda ağzını kurutmaya eğilim gösterir ve bu da ağız kokusu riskini artırır. Sigara içenlerde plak birikimi ve hastalık gibi ağız sağlığı sorunları daha olasıdır.
 

9. Diş Hekimi

Diş Hekimi

Bazı kişilerin panik atak topraklarında sınırları bulunan diş hekimini görme korkusu olduğu bilinmektedir.Yine de iyi ağız sağlığının ve hijyeninin ağız kokusu karşısında en iyi savunucusu olduğu gerçeğini ortadan kaldırmak mümkün değildir. Diş hekimlerinden ziyade kötü koku gibi soruları sormak ve cevap bulmak için daha iyi bir yer yok.
 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.