OFPOF

Ağız Kokusunu Giderme Yolları

-
5.4b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ağız Kokusunu Giderme Yolları
2.812 izlenme
Ofpofer
-

Bir çok kişinin ağız kokusuyla başı dertte. Ağız kokusunu gidermenin geçici çözümlerini arıyorsanız bu yazı tam size göre...

Ağız kokusunun en sık nedeni midedeki gazlar ve dildeki bakterilerden kaynaklanır. Tedavisi sık diş fırçalama, ağız gargaraları  ile gargara yapma, mentollü sakız veya karanfil veya tarçın çiğnemedir. Uzun süre aç kalmakda fizyolojik ağız kokusunun sık bir nedenidir.

Ağız kokusunun bir çok nedeni vardır ve bunun için en kısa sürede diş hekimine başvurmanız gerekmektedir aksi taktirde bu durumdan başınız çok fazla ağırabilir. Sizler için geçiçi çözümler sunabilirim. Ağız kokusundan en kolay nasıl kurtulurum diyorsanız işte çözümü...

Ağız kokusuna karşı doğal çözümler

Ağız Kokusunu Giderme Yolları-hthf8pw15h

Doğal ağız çalkalama suyu: Ağız kokusuna karşı Bitki bilim ve güzellik Uzmanı Suna Dumankaya doğal ağız çalkalama suyu öneriyor. Akşamları, 1 su bardağı suyun içine 1 çay kaşığı karanfil ve 1 adet çubuk tarçın atıp, bunları yaklaşık 3 dakika kaynatın ve demlenmeye bırakın. Bu karışım sabaha kadar demlensin. Ardından da, sabah akşam ağzınızı bu karışımla çalkalama alışkanlığı kazanın.

Bitkisel ağız çalkalama suyu: Anason, kişniş ve adaçayı yapraklarını demleyerek hazırladığınız çay ile de ağzınızı çalkalayabilirsiniz.

 1. Bol su için: Günde 2,5-3 litre su içmek tükürük salgısının artmasını sağlayarak, ağız kokusunu önlemeye yardımcı oluyor.
  Ağız Kokusunu Giderme Yolları-565cndx68r
 2. Karanfil: Bir küçük karanfil tanesini bir müddet ağzınızda gezdirdiğinizde farkı hemen hissedersiniz. Hoş bir tat ve koku bırakır, özellikle dışarıdaysanız, sakıza en iyi alternatif karanfildir! Bir müddet hafifçe çiğnedikten sonra çıkarabilirsiniz.
  Ağız Kokusunu Giderme Yolları-cq6x43nv7e
 3. Dereotu tohumu: Birkaç dereotu tohumu çiğnemek de nefesinizin mis gibi kokmasını sağlar.
  Ağız Kokusunu Giderme Yolları-7o9o5ge1gi
 4. Nane: Kuru naneyi biraz demleyerek hazırlayacağınız çay, midenizi de yatıştırır, mide kaynaklı ağız kokusunu önlemenize yardımcı olur.
  Ağız Kokusunu Giderme Yolları-iknmxb1ug9
 5. Maydanoz: Yoğun koku bırakan soğan-sarımsak gibi besinlerden veya alkol aldıktan sonra bir miktar maydanozu iyice çiğneyerek yiyin. Kokuyu önemli ölüde azalttığını göreceksiniz!

  Ağız Kokusunu Giderme Yolları-lsyrq3tex1

 

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık