OFPOF

7 Önemli Başlık ile: Peynir Altı Suyunun Akıl Almaz Faydaları

-
3.7b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
7 Önemli Başlık ile: Peynir Altı Suyunun Akıl Almaz Faydaları
0 izlenme
Ofpofer
-

Peynir altı suyunun vücudumuza ne gibi faydaları vardır? Ne işe yarar? Daha önce adını bile duymadınız mı yoksa? Hadi okuma vakti!

1. Güç arttıcıdır ve kasları oluşturmaktadır

Güç arttıcıdır ve kasları oluşturmaktadır

Peynir altı suyu, karbonhidratlardan ya da yağlardan fazla kalori almadan diyetinize protein eklemenin en etkili yoludur. Tipik olarak yüzde 80 ila 90 oranında protein içerir; bu, vücuda kas ve güç oluşturmak için ihtiyaç duyduğu şeyleri sağlarken, egzersiz sonrası çabucak iyileştirir.

2. Yağ yakıcı özelliği vardır

Yağ yakıcı özelliği vardır

Vücuttaki fazla yağları yakıcı özelliği bulunmaktadır.

3. Kan şekerini düzenler

Kan şekerini düzenler

Yemeklerden hemen önce yüksek glisemik indeksle tüketildiğinde kan şekeri seviyelerini stabilize edebilir. İnsülin üretimini uyarır ve kan şekeri düzeylerinde belirgin artışlar önlemektedir.

4. Enerji arttırıcı özelliği vardır

Enerji arttırıcı özelliği vardır

Peyniraltı suyu proteini, egzersiz veya ağır aktivite sırasında bir enerji kaynağı olan glikojeni arttırır ve enerji dengesini etkileyen bir hormondaki leptin etkisini artırır. Ayrıca, peynir altı suyu kolayca sindirebilir ve vücuda girer, çünkü bu hızla enerjiye dönüştürülür ve doğal olarak enerji seviyelerini artırmaya yardımcı olabilir.

5. Bağışıklığı güçlendirmektedir

Bağışıklığı güçlendirmektedir

Peynir altı suyu proteini, bağışıklık fonksiyonunu olumlu şekilde etkileyen ve antimikrobiyal aktiviteyi gösteren birçok protein ve vitamin D vitamini içerir.

6. İnsan ömrünü uzatır

İnsan ömrünü uzatır

Peyniraltı suyu proteininin yaşlanmayla ilişkili olan ve açlık almadan gıda emilimini artıran kas israfını azaltarak ömrünü uzattığı görülmüştür.

7. Kalp sağlığına iyi gelmektedir

Kalp sağlığına iyi gelmektedir

Araştırmalar, peynir altı suyu proteininin kan basıncında ve arteriyel sertlikte bir azalmaya yol açtığını ve lipid profillerini geliştirdiğini gösteriyor. Kaslarınızı korumak ve kilo vermenize yardım ederek kardiyovasküler risk faktörlerini azaltmak için çalışır. Vücut ağırlığındaki azalmalar, kalp hastalığı gibi obezite ile ilgili sorunları azaltmaktadır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.