OFPOF

7 Madde ile Kivinin Faydaları

-
2.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
7 Madde ile Kivinin Faydaları
3.329 izlenme
Ofpofer
-

Çin kökenli bir meyve olan türü kivi, ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde bol bol yetiştirilen bu tür ve sağlık bakımından oldukça zengin.

Kivi meyvesinin ülkemizdeki geçmişi oldukça kısa. Daha neredeyse düne kadar pahalı ve herkesin bütçesine uygun olmayan Çin menşeili meyve vitamin ve sağlık açısından gerçekten önemli unsurları bünyesinde bulunduruyor. Hadi şimdi beraber Kivinin kısaca faydalarını inceleyelim!

1. Yüksek vitamin değerleri

Yüksek vitamin değerleri

Kivi C, E ve K vitaminleri ile potasyum açısından zengin bir meyve. Eğer beslenme biçiminizde C vitamini ya da kalp ve kas sağlığını korumada görevli potasyum alımını arttırmak istiyorsanız, bu meyve sizin için biçilmiş kaftan.

2. Kalbinize iyi bakar

Kalbinize iyi bakar

Kivi zengin potasyum ve lif değerleriyle kalp sağlığını koruyan bir meyve. Kalp damar hastalıklarını en aza indirmek için beslenmenizdeki sodyum miktarını azaltıp potasyum miktarınızı artırmanız konusunda en başarılı meyvelerden.

3. Tansiyonunuzu dünzenler

Tansiyonunuzu dünzenler

Potasyum içeriğiyle kivi, tansiyonun baş düşmanı sodyumun (tuz) kötü etkilerini elemeye yardımcı olarak tansiyonunuzu düzenleyebilir durumda.

4. Sindirim sisteminize faydası büyük

Sindirim sisteminize faydası büyük

Kivi sindirim sisteminizin sağlığını korumaya yardımcı olan meyvelerden sadece biri. Bağırsakların çalışmasını ve hazmı kolaylaştıran, aynı zamanda lezzetli bir lif kaynağı.

5. Soğuk algınlığı karşı bir kalkan

Soğuk algınlığı karşı bir kalkan

Bildiğiniz gibi soğuk algınlığından korunmayı sağlayan C ve E vitaminleri kivide bol bol bulunmakta.

6. Bağışıklık sisteminin komutanı

Bağışıklık sisteminin komutanı

Kivinin içerisinde bulundurduğu antioksidanlar, vitamin, mineral ve diğer besleyici maddeler bağışıklık sistemini sağlıklı bir şekilde yönetiyor.

7. Sigara içenler için vazgeçilmez

Sigara içenler için vazgeçilmez

Sigara kullananların gün içinde daha çok kaybettiği C vitamini ve sigara içindeki maddelerin vucüda verdiği zararların giderilmesinde nadir kullanılabilicek meyvelerden.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.