OFPOF

''Su İçsem Yarıyor'' Diyenlere: Neden Kilo Veremediğinizin İlginç Yanıtları

-
1.9b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
''Su İçsem Yarıyor'' Diyenlere: Neden Kilo Veremediğinizin İlginç Yanıtları
0 izlenme
Ofpofer
-

Aslında o kadar da karmaşık olmadığını göreceksiniz! Neden kilo veremiyorsunuz yanıtları burada!

İşte su içsem yarıyor diyenlerin gerçeklerle yüzleşme vakti!

İnsan vücudu karmaşık bir yapıdır. Atomlar molekülleri, moleküller organelleri, organeller hücreleri, hücreler dokuları, dokular organları, organlar sistemleri ve son olarak sistemlerde organizmayı oluşturur. 'Örneğin İnsan'

Fazlalıkları olan insanların hücreleri özellikle karın ve basen bölgesinde yağ hücrelerine dönüşmüştür.

Yağ hücreleri ne kadar zayıflarsanız zayıflayın yok olmazlar, sadece içlerindeki yağ miktarları azalır.

Bu yüzden sizler ne kadar diyet yaparsanız yapın kilo verirseniz verin yediğiniz en ufak miktar çikolata sizde belirgin bir artış gösterecektir.

Sağlıklı yaşam için spor şarttır.

Dünyada hiçbir zaman hiçbir şey kendiliğinden meydana gelmez siz bir şeyi istiyorsanız kendinizi zorlamayı bırakmayın ve bu konuda çabalamaktan çekinmeyin.

Türkiye'de çağımızın kolaylıklarıyla baş gösteren obezite

Türkiye'de çağımızın kolaylıklarıyla baş gösteren obezite

Sağlıksız besleniyoruz, spor yapmıyoruz, yürümekten çekiniyoruz, üşeniyoruz ve bunun gibi birçok sebepten dolayı kendimizi obezite zincirine bağlıyoruz.

Yavaş yavaş kendimizi daha şişman veya kilolu yapıyoruz.

Aynaya bakmaktan korkuyoruz. Ama korkmamalıyız kendimize bakmalıyız. Gün geçtikçe herşey zorlaşıyor mesela ilk okul ve lise dönemlerinde çok yemek yiyen insanlar üniversiteye geçtikleri zaman sindirim sistemlerinin yani metabolizmanın ani yavaşlamasından dolayı birden bire kilo almaya başlarlar. Bunu önlemenin yolu bilinçtir. Bilinç ve sağlıklı yaşam herşeyin üstesinden gelir.

Normal bir insanın kalbi örneğin dakikada 140-150 kez çarpmaya başlarsa bu kalp krizine işarettir. Ancak bir basketbolcunun kalbi maç esnasında farklı pozisyonlarda durağan haldeyken 70-90 arası hücüm halindeyken 120-170 arasında bir kalp atım ritmi yakalayabilir ama bu onun kalp krizi geçirdiğini göstermez.

Spor ömrü uzatır, gençleştirir, vücudunuza şekil verir ama herşeyin bir sınırı vardır.

Sporun önemli olduğu kadar dengeli beslenmede önemlidir, eğer bir sporcu
dengeli beslenmiyorsa yaptığı spordan yeterince verim elde edemez.

Eğer sporu profesyonel anlamda yapıyorsanız, bu olay sizin işiniz o yüzden sizlerin daha ileri bir antrenman programı uygulamanız şart bir hale gelmiştir.

Sağlıklı beslenme

Sağlıklı beslenme

Sağlıklı beslenmenin temelinde bitkiler yatmaz arkadaşlar. Sağlıklı beslenmek sadece sebze yemek değildir ki!

Neden kendinize eziyet ediyorsunuz, şimdi sakin olmanız gerekiyor derin bir nefes alın sağlıklı beslenmek herşeyden kararınca yemektir.

Evinizde elinizin altında kuruyemişiniz olsun mesela hergün düzenli olarak farklı renkte meyveler tüketin.

Mesela yediğiniz yemekleri zenginleştirin pilav yapıyorsanız nohutlu pilav yaptın yada etli nohutlu pilav. Aslında vücudunuzun herşeye ihtiyacı var. Ancak bunları yedikten sonra iş bitmiyor.

Yemeğinizi gün batmadan yemeniz ve ardından yaklaşık bir buçuk saat sonra 30-45 dakika arasında yürüyüş yapmanız demek o gün yediğin yemeği bir kısmını hazmetmeniz anlamına geliyor bu da uyuduğunuzda midenizin çok yorulmaması ve rahat bir uyku çekmeniz anlamına geliyor.

Şimdi düşünüyorsunuz bi kısmını hazmettiysem diğer kısmı ne olucak? Uyku vücutta en çok enerjinin harcandığı zaman dilimlerinden biridir.

Gece 1 ila 5 arasında büyüme hormonı salgılanır ve rüya görürken insan vücut çok fazla enerji sarfeder bu enerjilerde yediğimiz besinlerin öğültülmesi sayesinde elde edilir eğer yediklerimizi yakamazsak yani enerjiyi kullanamazsak enerji atılmıyor ancak depo ediliyor. Yani yakamadığın enerji sana yağ olarak dönmekte.

Yakacağınız kadar yiyin, yediğiniz kadar yakın!

  • İnsanların kilolarıyla ilgili bişey yapma vakti gelmedi mi sizce de?

Hareketsiz yaşantının ve asosyal davranışların bütününden dolayı insanlar içlerine kapanık ve fazla kilolarla başları fena halde dertte! Atalarımızın da dediği gibi sağlam kafa sağlam vücutta bulunur bu yüzden spor bir yaşam tarzı olmalıdır.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.