OFPOF

"Ne Yaparsam Yapayım Bir Türlü Zayıflayamıyorum" Diyenler İçin Zayıflama Rehberi

-
1.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
"Ne Yaparsam Yapayım Bir Türlü Zayıflayamıyorum" Diyenler İçin Zayıflama Rehberi
1.052 izlenme
Ofpofer
-

Türlü türlü diyetler deniyorsunuz, her gün spor yapıyorsunuz fakat bir türlü istediğiniz kiloya ulaşamıyor musunuz? Gelin sorununuzu çözmeye çalışalım.

Önce kalorinin tanımıyla başlayalım. Kalorinin tanımı, 1 gr suyu 1 derece yükseltmek için gereken enerjiye verilen isimdir. Yani 100 gr sade çikolata ortalama 550 kaloridir, vereceği ısıyla 7 litre suyu kaynatabiliriz! Tabii ki bizim vücudumuzda bir şeyler kaynamıyor. Fakat oluşan tepki benzer olduğu için yiyeceklerin içindeki enerjiyi ölçmek için kullandığımız birim kaloridir. 1 kilo vermek için yakmamız gereken kalori miktarı ortalama 7000'dir. Bu yüzden kalori saymak, ne yediğimizi ölçmemiz için gereken kilit nokta. Günlük kalori ihtiyacı ise cinsiyete, boy ve kiloya, ne kadar aktif olduğumuza göre değişir. (otomatik hesaplayan siteler var, güvenebilirsiniz)

Kalori Hesaplamak

Kalori Hesaplamak

Peki siz günde kaç kalori aldığınızı biliyor musunuz? "Az yiyorum" demeniz yeterli değil. İçtiğiniz meyve suyuna kadar ne yediğinizi hesaplamınız, not etmenız gerekiyor. Bunun için uygulamalar mevcut, zaten 1-3 ay boyunca takip ettiğinizde otomatik olarak bilinç kazanıp tahmin yapabiliyorsunuz.

Ve en önemlisi de sabır... Yılmadan çabalamaya devam! 

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.