OFPOF

Yapılan Bir Araştırma Xbox'ın Playstation'dan Havalı Olduğunu Gösterdi

-
107
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yapılan Bir Araştırma Xbox'ın Playstation'dan Havalı Olduğunu Gösterdi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Google tarafından yaptırılan bir araştırma gençlerin Xbox oyun konsolunu rakibi Sony'nin oyun konsoluna göre daha havalı bulduklarını kanıtladı.

google tarafından yaptırılan bir araştırma, gençlerin Xbox markasını PlayStation'a göre "daha havalı" olduğunu düşündüklerini buldu. Ancak rapor, bu tercihin milenyum görmüş 18-25 yaşlarındaki insanlarda değişerek Sony'nin oyun konsolu markasını Microsoft'unkine göre daha havalı olduğunu düşündüklerini de açıkladı.

Rapora göre, 13-17 yaşlarındaki çocuklar Xbox'ın dünyadaki en havalı dördüncü markası olarak görüyorlar ve PlayStation ise listenin daha alt sıralarında yedinci sırada kaldı. Bu listenin başında Google'ın video paylaşım sitesi Youtube yer alırken 2. sırada Netflix, 3. sırada ise Google markası yer alıyor.

Google'ın 1999 ve 2003 yılları arasında doğmuş olarak tanımladığı gençler arasında en popüler video oyunu serilerinden bazıları, The Legend of Zelda, Call of Duty: Black Ops, Grand Theft Auto, Pokemon, Minecraft ve Counter-Strike: Global Offensive.

Raporda, Nintendo'nun hem milenyumu görmüşler hem de daha genç nesil arasında Xbox ve PlayStation'dan daha az havalı olanar listesinde EA Sports'un daha geride kaldığı görülüyor. Ek olarak, teknoloji dünyasındaki en havalı şeylerin yanı sıra akıllı telefonlar ve özellikle de iOS görülüyor.

Gençlerin favori markalarını keşfetmeyi amaçlayan çalışma Google tarafından yaptırılmış olmasına rağmen YouGov ve Gutcheck tarafından üç anket gerçekleştirildi. Her ne kadar bu verilerin büyük bir kısmı, 1100 genç sorgulandığı belirli bir araştırmadan gelse de Mayıs ve Temmuz 2016 tarihleri ​​arasında yaklaşık 1600 ergen ve 800 genç arasında yapılan anketten de veriler eklendi.

Kaynak: www.gamespot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık