OFPOF

Xbox Scorpio, Supersampling ve Shader Model 6 Özelliklerini Taşıyacak

-
180
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Xbox Scorpio, Supersampling ve Shader Model 6 Özelliklerini Taşıyacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Xbox'ın yeni nesil oyun konsolu daha iyi görüntü sunabilmek için ileri teknolojilere sahip olacak.

Microsoft şu anda mevcut Xbox One ve Xbox One S konsollarına büyük yenilikler dahil ediyor çünkü yamalara ihtiyaç duyulduğuna dair çok az rapor var. Bununla birlikte, PlayStation 4 Pro'ya karşı üstünlük kazanacak gibi görünüyorlar, çünkü oyunda teknik hatalar yüzünden çok miktarda yama ihtiyacı duyuyorlar.

Şimdi, Microsoft'un yakında çıkacak olan Project Scorpio ile popülaritesini sürdüreceği söyleniyor. Yeni konsol, Xbox One oyunlarında mükemmel çözünürlük elde etmek için dinamik ölçeklendirme yapabilecek. Bunun anlamı ise dinamik çözünürlük sunan oyunların Scorpio konsolunda oynanırken en uygun çözünürlüğü elde edebilmesi olacak.

Bu nedenle, geliştiricinin bu konuyla ilgili bir değişiklik yapmasına gerek kalmayacak; çünkü Microsoft, bu özelliği güncel ve gelecek konsollara sunacaktır. Gaming Bolt tarafından bildirilene göre Xbox Scorpio aynı zamanda daha kararlı bir kare hızına sahip olacak.

Gelecek nesil konsolun en ilginç yanı ise geliştirilmiş gölgelendirici derleyicileriyle birlikte bir Shader model 6 özelliğine sahip olması olacak. Bu, Xbox Scorpio'da oynanan oyunların grafiklerini ve performansını önemli ölçüde artıracaktır.

Ayrıca Xbox Scorpio yeni bir supersampling teknolojisi ile gelecek. Bu özellik sayesinde 1080p ekranlarda (2K çözünürlük) oynatılan oyunların grafiklerinde büyük gelişmeler yaşanacak.

Kaynak: itechpost.com

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık