OFPOF

Xbox Live Artık 52 Milyondan Fazla Kullanıcıya Sahip

-
69
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Xbox Live Artık 52 Milyondan Fazla Kullanıcıya Sahip
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Xbox Live, Windows 10 işletim sistemi ile kullanıcı sayısını daha da arttırarak 52 milyondan fazla kişiye ulaştı.

Microsoft, bu sabah 2017 Mali Yılı Üçüncü Çeyrek (3. Çeyrek) mali raporlarını açıkladı. Kazançlar ve ürün istatistikleri arasında, söz konusu dönemde hizmeti kullanan aktif Xbox Live kullanıcılarının sayıs da belli oldu.

Üçüncü Çeyrek 3. Döneminde Microsoft, Xbox One, Xbox 360, Windows 10 bilgisayarları, tabletleri ve Windows telefonları dahil olmak üzere tüm aygıtlarda Xbox Live üzerinde 53 milyonun üzerinde kullanıcısı olduğunu belirtti. Geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla sadece 46 milyonu bulan, ancak önceki çeyreğe göre 55 milyon aktif kullanıcı seviyesine sahip olan Xbox, 2. çeyreğe göre biraz geriledi ancak yine de önemli bir gelişme kaydetmeyi başardı.

Genel olarak Xbox Live etkinliği, Xbox markasını aksi takdirde kullanmayacak birçok tüketiciye ulaştırmayı sağlayan Windows 10 aygıtlarındaki hizmetini artırması nedeniyle, kullanıcı sayısında son birkaç yıldır büyük bir artış gösterdi. Bunun bir örneği dün, Çin'in hem Xbox One konsolunda hem de Windows 10'un Xbox Play Anywhere girişimi kapsamında başlatılan Forza Horizon 3'ün ikinci büyük kullanıcısı haline geldiğini ortaya koyuyor. Xbox One konsolunun Çin'de yaşam döngüsünde yer alması için henüz çok erken ancak Windows 10 bilgisayarları hem iş hem de oyun için inanılmaz derecede popüler. Dolayısıyla, PC'de daha fazla oyun duyurmanın bu bölge için iyi bir karar olduğunu söylemek şaşırtıcı değil.

Kaynak: onmsft.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık