OFPOF

Video Oyunları Depresyon İçin Uygun Tedavi Olabilir

-
45
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Video Oyunları Depresyon İçin Uygun Tedavi Olabilir
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Yapılan bir araştırma video oyunlarının depresyon üzerine etkili olduğu ve depresyon tedavisinde kullanılabileceği sonucuna ulaştı.

Yapılan bir çalışma, çoğu durumda özel olarak tasarlanmış oyunları oynamanın kişilerin depresyondaki ruh halleri üzerinde kontrol sahibi olduklarını hissetmelerine yardımcı olduğunu buldu.

bilim adamlarının yaptığı bir çalışmada özel olarak tasarlanmış bir video oyununu oynatmanın, özellikle de oynamak için metin hatırlatıcıları alırsa insanların depresyonla baş etmesine yardımcı olabileceği bulundu.

ABD'de Kaliforniya Üniversitesi'nden araştırmacılar, ortalama yaşları 21 olan hafif depresyondan rahatsız olduklarını söyleyen yaklaşık 160 öğrenci gönüllü ile çalışma yaptı.

Bu durumda altı ve üç dakikalık oyunlar kullanan çalışma, özel olarak tasarlanmış oyunu oynamanın kişilerin depresyon üzerinde bir kontrol sahibi olduklarını hissetmelerine yardımcı olduğunu buldu. Her oyun depresyon geçiren insanlarda bilişsel kontrolü artırdığı gösterilen nörofizyolojik eğitim görevlerinin uyarlanması olarak tasarlandı.

Araştırmanın sonunda ise ortaya ilginç bir sonuç çıktı. Video oyunlarının depresyon tedavisinde kullanılabileceği sonucuna ulaşıldı. Ancak sadece hafif depresyondan rahatsız hastalar üzerinde test edildiğini de söylemekte fayda var.

Kaynak: deccanchronicle.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık