OFPOF

Terraria Oyununun 20 Milyon Adet Satıldığı Açıklandı

-
107
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Terraria Oyununun 20 Milyon Adet Satıldığı Açıklandı
310 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

2011 yılında piyasaya çıkan video oyunu olan Terraria'nın yapılan açıklama ile 20 milyon adet kopyasının satıldığı öğrenildi.

Re-Logic firması tarafından 16 Mayıs 2011 tarihinde piyasaya sürülen video oyunu olan Terraria önemli bir eşiği geçtiği açıklandı. Oyunun geliştiricisi ve yapımcısı olan şirket Re-Logic yaptığı basın toplantısında Terraria oyununun tam 20 Milyon adet kopyasının satıldığı açıklandı. 6 yıllık bir oyun olan Terraria'nın bu başarıyı yakalaması büyük bir adım olarak nitelendirildi. Şirket yetkilileri Terraria oyununu satın alan kullanıcılara minnettar olduğunu dile getirirken, bu başarıyı yakaladıkları için çok mutlu olduklarını da ifade ettiler.

Mobil ve oyun konsolu platformlarında piyasaya çıkan Terraria oyununun bu kadar çok kopyasının satılması herkes tarafından şaşkınlıkla karşılandı. 2016 yılı sonunda elde edilen veriler ışığında ücretli bir oyunun bu kadar fazla ilgi duyulması hiç kimse tarafından beklenmiyordu. Oyun 2011 yılında piyasaya çıktıktan sonra kullanıcıların yoğun talebinin ardından bunlara yetişebilmek için yayıncı şirket 505 Games ile bir anlaşma yapmıştı.

Re-Logic şirketi; "Oyuna sahip olan 20 Milyon kullanıcımıza minnettarız ve onlara teşekkür borçluyuz." diyerek kullanıcılara teşekür etti. Bu başarının ardından artık tüm gözler şirketin yeni çıkaracağı oyunlarda.

Kaynak: gamespot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık