OFPOF

Super Mario Run, App Store'a Geri Dönüyor

-
67
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Super Mario Run, App Store'a Geri Dönüyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Bir süredir gözlerden uzak olan Super Mario Run oyunu artık App Store'a geri döndü.

Daha önce Nintendo'nun ilk büyük akıllı telefon oyunu olan Super Mario Run'ın Apple'ın vitrininden çekildiğini bildirilmişti. Nintendo tarafından oyunun geçici olarak kaldırılmasının hiçbir açıklaması yapılmamıştı.

Super Mario Run'un iOS güncelleme geçmişi iki yeni versiyonu kapsıyordu. Yazılımın 3.0.2 ve 3.0.3 sürüm güncellemelerinde "hata düzeltmeleri" yapılmıştı ve oyunda başka bir sorun da gözükmüyordu.

Bir yayıncının oyunlarını App Store'dan çıkarması sadece Nintendo ile sınırlı değil. Geçmişte, EA çok sevilen Dead Space ve Mass Effect Infiltrator isimli oyunları kaldırmıştı, daha yakın zamanlarda ise 2K BioShock'u iOS'tan çekmişti. Neyse ki Nintendo'nun Super Mario Run oyununun kaldırılması şu an için kalıcı olmayacak gibi görünüyor.

Nintendo'nun mali kazanç raporunda şirket, oyunun iOS ve Android üzerinden yaklaşık 150 milyon kez indirildiğini söyledi. Bu arada oyun, hâlâ google Play Store aracılığıyla indirilebilir.

Ocak ayında Super Mario Run'un 78 milyon kez indirildiği ve tam sürüm için yaklaşık yüzde beş oranındaki dört milyona yakın kullanıcının ödeme yaptığı açıklanmıştı.

Nintendo Başkanı Tatsumi Kimishima, oyundan elde edilen gelir "beklentilerimizi karşılamadı," dedi Asya Nikkei ile Mart ayında konuşma yaptı. Daha önce oyunun brüt gelirinin iki hafta içinde 30 milyon doları bulduğu bildirildi.

Kaynak: gadgets.ndtv.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık