OFPOF

Steam, 2016 Yılında 14 Milyon Kullanıcı Artışı Gösterdi

-
42
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Steam, 2016 Yılında 14 Milyon Kullanıcı Artışı Gösterdi
101 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Dünyanın en büyük oyun platformu olan Steam,yaptığı açıklamada aktif kullanıcı sayılarının geçen yıla göre 14 milyon arttığını açıkladı.

Steam, online olarak bilgisayar oyunları satın alabileceğiniz ve platform üzerinden başka oyuncularla online oyun oynayabileceğiniz devasa bir oyun ve oyuncu platformudur. Bu alandaki dünyanın en büyüğü olan Steam geçtiğimiz günlerde 2016 yılının raporlarını yaptığı toplantıda açıkladı. Steam yetkilileri, istatistik rakamlarına göre 2017 yılının Ocak ayı itibari ile aktif kullanıcı sayısının 14,207,039 arttığını açıkladı. Yetkililer böyle bir artışı orta vadede beklemediklerini ifade ederken bu artış şirketin en zirve yaptığı rakam olarak belirtildi.

Steam'de yer alan oyunlardan 2016 yılında en çok indirilen oyunların listesi de açıklandı. Buna göre Dota 2 oyununu indiren kullanıcı sayısı 951,942 kişi olurken, Counter-Strike: Global Offensive oyununu indiren kullanıcı sayısı 675,195 oldu ve son olarak Grand Theft Auto V oyununu indiren kullanıcı sayısı ise 116,230 oldu.

Steam yetkilileri bu artışın gelecek sene daha da artması için çalışacaklarının altını çizdi. Bu rakamlar şirketin ne kadar doğru ve başarılı bir politika çizdiğini gösterirken bu başarının devamının gelmesi biraz zor gözüküyor. Ancak yetkililer bu başarıyı devam ettirme konusunda kendinden eminler.

Kaynak: pcgamer.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık