OFPOF

Resident Evil 7 Biohazard Çok Korkutacak

-
313
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Resident Evil 7 Biohazard Çok Korkutacak
1.835 izlenme
-

1996 yılında serinin ilk oyununda Chris Redfield ve Jill Valentine'le çıkılan yolun altından çok sular aktı. Seriyi birlikte hatırlayalım!

1996 yılından bugünlere...

1996 yılından bugünlere...

Capcom şirketi tarafından sadece PlayStation için 1996 yılında ilk kez geliştirildiğinde, S.T.A.R.S. (Yıldızlar) olarak bilinen bir seçkin kuvvetin üyeleri olan Chris Redfield ve Jill Valentine'in maceralarının peşinde uykusuz geceler geçirmiştik.

Efsanevi Raccoon City...

Efsanevi Raccoon City...

Ekibin bazı üyeleri bir anda ortadan kaybolmuştu. Chris ve Jill (oyunu iki karakterden birini seçerek oynamaya başlıyordunuz) zombiler ve envai çeşit yaratıkla dolu bir eve hapsolmuşlardı. Sırf o evden kurtulabilmek bile, pekçoğumuza tuhaf kabuslar hediye etti.

Home Sweet Home...

Home Sweet Home...

Aslında tüm serinin kökeninin ilginç bir hikayesi var. oyun yapımcısı Tokuro Fujiwara, ta 1989 yılında ürettiği korku oyunu Sweet Home'u Shinji Mikami ile geliştirerek Resident Evil serisinin doğmasına vesile oluyor. Elbette sadece Sweet Home değil, kamera sistemi için Alone In The Dark [1992] ile mizansen bakımından korku filmi The Shining [1980]'den ödünç alınan pekçok nokta var.

Seri ilerledikçe...

Seri ilerledikçe...

1998 yılında Resident Evil 2; 2002 yılında Resident Evil Zero piyasaya çıktı derken serinin yeni bölümleri geldikçe peyderpey korku oyunu sevenlerin hoşlanmayacağı bir tarafa yöneldi mevzular. Bildiğimiz "horror"un "arcade-action-adventure"a dönüşmesine şahit olduk her yeni Resident Evil ile...

Kameranın yeri...

Kameranın yeri...

Korkutucu bir hayatta kalma oyunundan klasik aksiyon-macera türüne göz kırptıkça, oyunda kameranın durduğu yer de değişti. Sinematik bakış açısından, omuz seviyesine, omuz seviyesinde üçüncü kişinin bakış açısı denilen (3rd person point of view) noktaya, kameranın yeri yıllar içinde sabit kalmadı.

Nihayet...

Nihayet...

Ve nihayet Resident Evil 7: Biohazard için gün saydığımız bu karlı günlerde, Capcom cephesinden güzel haberler var. Sunulan demodan zaten ziyadesiyle hissettiğimiz üzere, ilk kez kamera, karakterin göz seviyesinde (first-person perspective); kameranın bu yeni yeri tüm oyuncuları her zamankinden fazla korkutacak.

Bu kez çok korkacağız...

Bu kez çok korkacağız...

Kapana kısıldığımız ıssız evler, buluntu kasetler, paranormal televizyon görüntüleri, ürpertici koridorlar, engin kara ormanlar... Resident Evil 7, elini çok güçlendirerek, hepimizi çok korkutmaya geliyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.