OFPOF

Pokemon Go Oyununda Çim Tipli Pokemonlar Çıkarıldı

-
244
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Pokemon Go Oyununda Çim Tipli Pokemonlar Çıkarıldı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Dünyanın en çok oynanan mobil oyunlarından birisi olan Pokemon Go oyununda kullanıcıları üzen haber bir etkinlik sırasında geldi.

Dünyanın 2016 yılında en çok oynanan mobil oyunlarının başında gelen Pokemon Go oyununda beklenmeyen bir gelişme oldu. 2016 yılında tüm dünyada henüz piyasaya çıkmamışken apk olarak indirilip oynanabilen pokemon go oyununda çim tipli pokemon karakterleri oyundan çıkarıldı. Bu gelişme dünyaca ünlü bir etkinlik olan Worldwide Bloom etkinliğinde açıklandı. Açıklanmasının ardından tüm Pokemon Go oyununa sahip akıllı telefonlara bu bildirim geldi ve karakter oyundan bu şekilde çıkarıldı.

Çim tipli pokemon denince akla ilk gelen karakter bilindiği üzere Bulbasaur idi. Çizgi filmlerden de yakından takip edilen bu karakter artık Pokemon Go oyununda yer alamayacak. Niantic şirketi bu olayın neden olduğunu da açıkladı. Şirket yetkilileri; "Dünyanın büyük bir bölümünün kentleşme adı altında binalaştırılmasından dolayı bölgelerde çim olmadığından ötürü çim tipli karakterleri oyundan çıkarttık." dedi.

Pokemon Go oyunu içinde bulunan Pokemon karakterleri bulunan alanlara göre çıkan karakterlerdi. Örneğin deniz kenarında olan bir kullanıcıya su tipli Pokemon karakterleri getirilir. Oyunun işleyişine ters düştüğü düşünüldüğü için çim tipli karakterler Pokemon Go oyunundan çıktı. İlerleyen günlerde bu olay değişebileceği iddia ediliyor.

 

kaynak: gamerant.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık