OFPOF

PlayStation 4 Satışları 63,3 Milyona Ulaştı, Ancak Son Çeyrekte Düştü

-
77
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
PlayStation 4 Satışları 63,3 Milyona Ulaştı, Ancak Son Çeyrekte Düştü
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Sony'nin oyun konsolu satışları ile ilgili rakamlar açıklandı, perakendecilere 63,3 milyon PlayStation 4 satışı gerçekleştirildi.

Sony, şimdiye kadar 63.3 milyon PlayStation 4 oyun konsolunu dünya çapında sattı. Şirket, mali yılın ilk çeyreğine ilişkin son kazanç raporunun bir parçası olarak bugün bu veriyi açıkladı. 31 Mart'ta sona eren dönemde yaklaşık 60 milyona ulaştı. Sony, 1 Nisan-30 Haziran tarihleri arasında ise 3.3 milyon adet sattı.

Yeni rakam olan 63.3 milyon, perakendecilere satılan birimleri temsil ediyor, ancak mutlaka tüketicilere yapılan satışları göstermiyor. Şirketin E3 sırasında açıkladığı rakama göre Sony tarafından sağlanan en son gerçek satış sayısı 11 Haziran'a kadar 60.4 milyon.

PlayStation 4'teki sevkiyatlar geçen yılın ilk çeyreğinde 3,5 milyon PS4 konsoluna ulaşmışken yıllık bazda düştü. Daha önce açıklandığı gibi, Sony bu mali yılda 18 milyon PlayStation 4 konsolu satmayı hedefleyerek bir önceki yıldaki 20 milyon satış miktarının azalmasını bekliyor.

PlayStation işini kapsayan Sony'nin Game & Network Services bölümü, gelirinin yıllık %5.4 artışla 348.1 milyar Japon Yeni'ne (yaklaşık 11.13 milyar türk Lirası) yükseldiğini gördü. Sony, satıştaki artışın "öncelikle", dijital dahil olmak üzere daha iyi PS4 oyun satışlarıyla PlayStation VR'ın katkısı ile ilişkilendirildiğini söyledi. Sony, Games & Network Services bölümünün alt satırında PS4 fiyat düşüşünü olumsuz etkilediğini belirtti. PlayStation VR ile ilgili olarak Sony yeni bir satış sayısı vermedi. Sony, Şubat ayında VR kulaklık satışlarının 915.000 adet olduğunu açıklamıştı.

Kaynak: www.gamespot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık