OFPOF

Outlast 2 Oyunu, Avustralya'da Yasaklanabilir

-
170
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Outlast 2 Oyunu, Avustralya'da Yasaklanabilir
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Red Barrels tarafından geliştirilen Outlast 2, cinsel şiddet nedeniyle Avustralya'da yasaklanabilir.

Red Barrels tarafından geliştirilen hayatta kalma oyunu Outlast 2, cinsel şiddet nedeniyle Avustralya'da yasaklanabilir.

Hikaye, Avustralya Sınıflandırma Kurulunun Avustralya'daki video oyunları incelerken Outlast 2'ye de diğer filmler gibi derece vermeyi reddetmesi ile başladı. Bu, Red Barrels şirketini şaşırttı. Çünkü stüdyoya göre, oyunu geliştirmek ve R18+ derecesi almak için çok çalışıldı. 
Düzenleyici sistem, Outlast 2'nin bir oyun sahnesinde tecavüz dizisine sahip olması nedeniyle R18+ sınıflandırmasına aykırı olduğunu belirtti. 

Bahsedilen sahnelerin olduğu olay, bir grup gri tenli insan türü arasında gerçekleşiyor. Ana karakter Blake, karısından uzak durmaları için çığlık atıyor. Kim karakteri ise bir platformda zincirlenmiştir. Ardından kadın bir yaratık, çıplak kadınlarla birlikte görünür ve kollarını tutarken sırtını iter ve ona karşı defalarca saldırır. Bu esnada ise Blake de serbest bırakılmasını ister.

ACB, (Avustralya Sınıflandırma Kurulu) "Yaratık önce tekrar saldırıyor ve oturup ağzını siliyor" dedi. Yaratık ile Blake arasındaki temasın çoğunun gizlenmiş olmasına rağmen karakter altta yer aldığından, bunun bir saldırı olduğunu düşündürüyor. Kurul, bunun Blake'in itirazları ve sıkıntılarıyla birleştiğinde, şiddetin tasvirini oluşturduğuna inanmaktadır. Bu yüzden de oyuna yasak getirebilir.

Şimdilik, Red Barrels'ın oyunun Avustralya versiyonunun içeriğini kaldırıp kaldırmayacağını görmek için beklemek zorundayız.

 

kaynak: gametransfers.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık